Last video "Titanic-WSL"

Zrod Titaniku

Harland and Wolff

26. dubna 2013 v 22:58 | Patrik Martiník

Harland and Wolff je loděnice v Belfastu, která byla založena roku 1858 Edwardem Harlandem. Ten koupil Hicksonovu loděnici na Queens Islandu a povolal Gustava Schwabeho společníkem nově založené loděnice. Edward Harland chtěl postavit tu nejlepší loděnici na světě, která by stavěla největší a nejluxusnější parníky všech dob. Harland zavedl novinku, která spočívala v systému vodotěsných komor, které zvýší bezpečnost a nepotopitelnost lodi. V létě 1869 byla podepsána smlouva s Harland and Wolff a White Star Line- byla podepsána smlouva snů.
James Williams Pirrie, budoucím společníkem Harland and Wolff, nastoupil do loděnice v roce 1862. Právě když Edward Harland v roce 1895 umřel, Pirrie se stal výkonným ředitelem loděnice. V roce 1906 Pirrie byl prezidentem a pod jeho velením vznikly jeřáby, které se staraly o stavbu Olympiku a Titaniku. O pět let později se ředitelem stal Thomas Andrews, který byl dosavad konstruktér lodí WSL- jenže místo mu kvůli potopení Titaniku a smrti nevydrželo dlouho.
V letech 1909-1911 Harland and Wolff bylo na vrcholu- pro loděnici pracovalo 40 000 lidí.
I po katastrofě se loděnici Harland and Wolff dařilo, v suchých docích se stavěly další úchvatné lodě.

Thomas Andrews

19. května 2012 v 21:11 | Patrik Martiník
Konstruktér Titaniku Thomas Andrews se narodil 7. Února 1873 v Comber(zemřel na palubě Titaniku 15.Dubna 1912). Už od narození byl pro lodě jako stavěný. Po ukončení školy v Royal Belfast Academical Institution se dostal jako učeň do loděnice Harland and Wolff v Belfastu.
24.června 1908 se Thomas Andrews oženil s Helen Emilly Barbour a v roce 1910 měl dceru Elisabeth. Před první plavbou Titaniku byl v čele konstrukčního oddělení a hlavně byl ředitelem Harland and Wolff.
Thomas se snažil během katastrofy Titaniku rozdávat lidem vesty, pomáhal jim do člunů, a házel také z lodi věci(zejména sedačky) pro trosečníky ve vodě.
Naposledy byl shlédnut v kuřáckém salonu první třídy ve 2:10, vesta byla na stolku, Andrews se postavil před krb, měl ruce skříženy a díval se. Stevard se procházel po lodi jestli tam ještě někdo není, a viděl Andrewse. Přemlouval jej, Andrews ale neodpovídal.
V Belfastu Thomasi Andrewsovi postavili sochu, která tam je dodnes...

Joseph Bruce Ismay

18. května 2012 v 19:46 | Patrik Martiník
Joseph Bruce Ismay se narodil v roce 1862 a byl nejstarší syn rejdaře Thomase Henry Ismaye. Již od začátku života Bruceho bylo jasné, že se potatí. O pár let později šel Bruce na střední školu v Elstree a poté do Harow. Byl dobrý ve sportě. Po ukončení školní docházky byl ve Francii, ale pak odcestoval. Ve svých 24 letech byl angažován do společnosti White Star Line. V roce 1888 si vzal za manželku Julií Schieffeelinovou.
Bruce Ismay se stal v roce 1899 výkoným prezidentem White Star Line, ale bohužel v té době společnost doprovázely problémy. V roce 1902 musel společnost předat firmě IMM, a celá Británie považovala Ismaye za zbabělce. Nakonec se stal ředitelem IMM a tím pádem se White Star Line zlepšovala.
V roce 1907 se začal Ismayův život hroutit, ale společně s lordem Pirriem vymysleli, že udělají dvě velkolodě: Titanic a Olympic. To také postavili, ale v roce 1912 se stal Ismay obětním beránkem. Hlavně média mu vyčítala, že na rozdíl od kapitána a konstruktéra nezůstal "se svojí lodí" na palubě a šel do záchranného člunu. Také se spekulovalo o tom, že Ismay nařídil během plavby neustále zrychlovat.
Ihned na palubě zachraňující Carpathie se Ismay zhroutil. Novináři a obecně lidi ho nenechali na pokoji. Z toho se Ismay nikdy nezpamatoval. Takže tím pádem se dobrovolně Ismay stáhl z funkce ředitele IMM, ale chtěl být stále prezidentem White Star Line. Bohužel to mu nevyšlo.
Joseph Bruce Ismay zemřel 17. října 1937, takže jen měsíc poté, co byla sešrotována sesterská loď Olympic...

William James Pirrie

16. května 2012 v 16:46 | Patrik Martiník(inspirace Titanicworld.cz)
William James Pirrie vlastně vymyslel Titanic. Pirrie se narodil v roce 1847 a Quebecu, ale v dětství bydlel v Belfastu. Nebyl moc dobrý ve škole, a tak byl učeň v loděnicích Harland and Wolff v Belfastu. A zlepšoval se, byl lepší a lepší, a dotáhl to daleko. Byl výkonným ředitelem firmy. V roce 1900 chtěl zmodernizovat loděnici, která bude vyrábět největší lodě světa. V letech 1899-1907 byl primátorem Belfastu a dostal titul barona.
Pirrie řekl Ismayovi, že chce postavit největší lodě, které by konkurovali lodím společnosti Cunard: Mauretanii a Lusitanii. On pomohl tomu, že White Star Line se dostalo do IMM. Vymyslel a docela i postavil Olympic a Titanic. Nebyl na palubě Titaniku při panenské plavbě. Proč? Protože těsně před plavbou onemocněl. Ale v době, kdy Titanic vyplouval ze Southamptonu, byl spatřen s mladou ženou v Pařížském kasinu. Někteří historici říkají, že zkáza lodi byla naplánována. Tohle ale jsou jen spekulace.
Pirrieho tragédie Titaniku zasáhla, ale ne takovou mírou. Stále byl tím nejmocnějším pánem v loděnici, v roce 1921 byl povýšen na vikomta. Ale při posledních létech Pirrieho života měla loděnice finanční problémy. William James Pirrie zemřel v roce 1924 na moři při plavbě z Jižní Afriky.

White Star Line

5. května 2012 v 23:09 | Patrik Martiník(inspirace Titanicworld.cz)
White Star Line se založila díky Thomasi Henrymu Ismayovi v toce 1867, když odkoupil rejdařství Wilson and Chambers. Ta měla stejné logo(červená vlajka a hvězda). Ismay po založení podepsal smlouvu s Harland and Wolff, u které si White Star Line kupovala lodě, a Harland and Wolff slíbílo, že bude pracovat jen pro WSL. Ismay začal z objednávkou 4 lodí, a v roce 1871 se White Star Line stala hlavní linkou mezi Liverpoolem a New Yorkem, tedy mezi Evropou a Amerikou.
V roce 1899 zemřel Thomas Henry Ismay, ale White Star Line se držela. Vedení vzal po tátovi nejstarší syn Joseph Bruce Ismay. V roce 1904 se mladý Ismay stal také prezidentem IMM. V roce 1907 přišel s nápadem, že udělá tři gigantické lodě: Olympic, Titanic a Gigantic(Brittanic).
V roce 1912 po katastrofě královského poštovního parníku Titanic se White Star Line překvapivě držela, ale bohužel v roce 1927 vystoupilo s IMM a v roce 1934 se spojila s největším konkurentem- Cunard Line. Ale to zachránilo White Star Line. V roce 1947 ale White Star Line prodala akcie Cunardům a k 1.Lednu 1950 společnost zanikla.
Některé její lodě stále jsou. Společnost postavila lodě, v té době nevídané: Olympic, Titanic, Majestic, Oceanic, Baltic atd.. Žije loď Nomadic, která v roce 1912 připlula k Titaniku do Cherbourgu, dnes je na řece Seině jako plovoucí restaurace.

Harland and Wolff

3. května 2012 v 17:16 | Patrik Martiník
V roce 1858 byla založena nová loděnice- Harland and Wolff. Zakladatelem byl Edward Harland, ten koupil loděnici na Queen´s Islandu v Belfastu. Do podniku investoval také Gustav Schwabe, strýc Wolffa. Cílem bylo stavět velké lodě. Které by ohromily svět. Novinkou třeba bylo rozdělení trupu kvůli vodotěsným komorám. A také postranní kýly, aby se loď nekývala. Schwabe pravděpodobně stál u smlouvy mezi Harland and Wolff a White Star Line, ta byla uzavřena v létě roku 1869.
Do Harland and Wolff přišel v roce 1862 učeň Williams James Pirrie. V roce 1895 zemřel Edward Harland, takže Pirrie se stal prezidentem White Star Line. V roce 1906 vyrostly na loděnici 2 jeřáby. Díky jeřábům byly postaveny lodě, jak Olympic a Titanic. V roce 1911 se Thomas Andrews stal výkonným ředitelem WSL.
Po tragédii TItaniku se loděnici nic nestalo. Stále se stavěly krásné a velké lodě. Sice se nestavěly úplně ty největší, ale velké byly až moc. Loděnice funguje dodnes.

Zrod Titaniku

10. dubna 2012 v 9:00 | Patrik Martiník(inspirace titanicworld.cz)
Šedesátá léta 19. Století byla ve znamení lodní nadvlády nad ostatními dopravními prostředky. Lodní přeprava se rozvíjela každým rokem.
Společnost White Star Line se rozhodla, že bude dělat obrovské lodě, které ještě svět nespatřil. Za zrodem Titaniku stojí James Pirrie, společník podniku White Star Line, která měla své území v Belfastu.
V roce 1907 se společnost rozhodla, že neudělá jednu obrovskou loď, ale rovnou tři. První loď, která měla být postavena, je Olympic, druhá loď Titanic a třetí Gigantic, který se ale kvůli katastrofě Titaniku nedostal ani do doku.
White Star Line uzavřela spolupráci s loděnicí Harland & Wolff. Do čela společnosti se dostal T. H. Ismay. Společnost, která vymyslela Titanic, už měla pár lodí za sebou, většinou to byly malé lodě, které pluly do Austrálie kvůli zlatu.
Tenhle krok White Star Line vyneslo na ty lepší místa mezi lodní společnosti. Samuel Cunard v 19.století udělal pár lodí(Brittania) a tím pádem se linka mezi Evropou a Amerikou stala slavná.
Firmy White Star Line a Cunard měly za úkol udělat lodě, který vyrazí lidstvu dech. Cunard vymyslel lodě jménem Lustania a Mauretania, obě lodě byly v té době největší a rychlejší.
Cunard udělala velké lodě a White Star Line musela odpovědět. I když společnost měla parníky Teutonic, Atlantic a Oceanic, ale na lodě Cunardovy společnosti to nestačilo. Rychlost? V tom by White Star Line neuspěla. Ale v luxusu a velikosti měla tato společnost velké ambice.
White Star udělala nákresy lodí Olympic a Titanic a to vše schůzce Pirrieho a Bruce Ismaye. Obě lodě měly být větší než Cunardovy díla(téměř o 33 metrů), měla být pomalejší o 4 uzle a lodě by měly vážit 46 000 tun.
No jo, nákresy byly dodělány, ale kde lodě udělat? Nakonec jim umožnila doky loděnice Harland & Wolff, která měla s White Star Line "smlouvu". Společnost udělala lyžiny, aby se stavěly zároveň dvě největší lodě- Olympic a Titanic.
S Titanicem začli dělníci pracovat v pondělí 31.Května 1909. Dva roky se pracovalo na Titaniku. V té době byl Olympic uý na své první plavbě. V témže dne byl také Titanic dokončen a připraven na spuštění. U doku byly velké skupiny diváků, které poprvé viděli tuto robustní stavbu.
2.Dubna 1912, tedy 10 měsíců po vyplutí na oceán, Titanic dělal zkoušky před lidmi z různých organizací. Titaniku museli pomoct remorkéry, loď se dala směrem k Irskému moři. Během plavby se zkoušelo vše a to doslova. Dokonce se muselo zkontrolovat radiotelegrafické spojení.
Komu má Titanic nejvíce děkovat? Thomasu Andrewsovi, konstruktérovi Olympicu a Titanicu. Všechny společnosti se shodly, že právě Andrews je nejlepším konstruktérem.
Ve středu 3.Dubna 1912 Titanic doplul do Southamptonu, za týden přišla velká premiéra. Během týdne se na Titanic přišly podívat stovky lidí, kteří jako by tomu nemohli věřit. I větší parníky byly oproti Titaniku malými.
Titanic během týdne jen stál, ale vevnitř se děly věci- Pracovníci Ministerstva obchodu obcházeli každou kajutu a kazdý pokoj, od přídě k zádi. Záchranné čluny, bezpečnostní ohňostroje, nic nemohlo utéct zkušeným očím. Kontrolu prováděl kapitán Clark. Nějaké prohlášení ho nezajímalo, chtěl vnímat jen své.
Každé ráno chodil na palubu Thomas Andrews, a procházel se po lodi. Pokoje, kajuty, jídelny, salóny... Byl hlavním architektem při rovnání stolů, postelí, židlí atd.. 9.Dubna napsal Andrews ženě: "Titanic je připraven, nemohu se dočkat, až vyplujeme. Budu dělat firmě čest." 10. Dubna přišel na palubu již v 6 hodin ráno a inspekce dopadla dobře.

Technické informace

Délka lodi: 269,1 m
Šířka: 28,25 m
Výška od kýlu ke kapitánskému můstku: 32 m
Kýl- nejvyšší bod- 56 m
Váha: 46 328 tun
Ponor: 10,54 m
Výtlak: 52 310 tun
Cestující: 3000 osob
Záchranné čluny: 20
Dřevěné čluny: 14
Skládací čluny: 4
Další čluny: 2
Kapacita člunů: 1178 osob
Maximální rychlost: 24- 25 uzlů(44- 45 km/h)
Pohonné jednotky: 2 krajní šrouby(28 t)
1 střední těžký(22 t)
Pohon: 2 čtyřválcové pístové parní stroje, trojčinný expanzní typ
nízkotlaková parní turbína
Výkon: 55 000 koní
Kotle: 29
Vodotěsné přepážky: 15
(zdroj titanicworld.com)

Plány palub

Člunová paluba:
Paluba A:
Paluba B:
Paluba C:
Paluba D:
Paluba E:
Paluba F:
Paluba G:
Spodní paluba:
Lodní šrouby:
(Zdroj titanicworld.cz)
 
 

Reklama

FB TITANIC-WSL

E-MAIL: TITANIC-WSL@EMAIL.CZ