Last video "Titanic-WSL"

Paluba G

Paluba G- Chladící místnost

21. ledna 2013 v 17:18 | Patrik Martiník

Titanic byl často nazýván nejen jako "Loď snů", ale také jako "Plovoucí město." Vnějšek lodi měl být hlavně pro cestující, ale my se podíváme úplně na spodnější palubu. Palubu G.
Nejnižší paluba obsahovala také tzv."Chladící místnost". V desítkách oddílů bylo obsaženo stovky tun jídla jako jsou chleby, hovězí maso, ryby, drůbež, ústřice, vína, ovoce a mnoho dalších chuťovek pro cestující. Jak bylo psáno, chladící místnost byla rozdělena na několi částí a potraviny byly skladovány ve velkých skříňkách. Jak název říká, v místnosti muselo být chladno, aby se potraviny nezkazily.

Paluba G- Skladovna pošty

8. ledna 2013 v 15:41 | Patrik Martiník

Je jasné, že z podpalubí nebude moc artefaktů, takže ze skladovny pošty na palubě G nemáme k dispozici takové informace.
Na to, že tato skladovna byla v podpalubí, byla velká.
Když loď 14.dubna 1912 kolem 23:40 narazila do ledovce, voda se valila samozřejmě do dolních palub, hlavně na palubu G, takže skladníci pošty ihned po protržení trupu zachraňovali poštu, která byla v pytlech. Skladníci chtěli přenést poštu do horních palub, jenže většina z nich při této snaze zemřela.

Paluba G- Squashový kurt

1. ledna 2013 v 22:51 | Patrik Martiník


Titanic byl vrchol luxusu a plovoucí hotel. A když to má být "Loď snů", tak doslova. Tělocvična, lázně, bazén. Ale překvapivě také, pro milovníky Squashu, Squashový kurt.
Podobně jako v tělocvičně na člunové palubě, sportovci museli být po dohledem- ošetřovatelem, kdyby se něco stalo. Někteří cestující hrávali squash poprvé a mohli se velmi rychle zranit. Ale ošetřovatel tu nebyl i na takové případy. Dodával rakety, míčky, no a když cestující neměl oponenta, ošetřovatel se nabídl i na spolupráci.
Prostor squashového kurtu byl poměrně velký. Dokonce zabíral dvě paluby, protože na horní palubě byla tzv. "Pozorovatelská galerie".
Ten, kdo si chtěl zahrát squash, si ale musel připlatit. Za dva šilinky(50 centů) si cestující zaplatil hodinovou zábavu jménem squash. Lístky si koupil v "Enquiry Office" na palubě C.

Paluba G na Titaniku

29. dubna 2012 v 20:59 | Patrik Martiník
Paluba G byla nejspodnější paluba na Titaniku. Nacházel se zde sál s kurtem a ochozy. Paluba G, narozdil od ostatních palub, nezasahovala to celé šířky lodi. Byly tam kotelny a strojovna. Příďová část měla 58 metrů a pak se zužovala. Žilo v ní 45 topičů, paluba měla 26 pokojů třetí třídy. Zbytek byl nákladový prostor pro první třídu, pošta a sál. Na zádi byly uhelné bunkry, 2 komory s pouzdry parních strojů a turbíny. 64 metrů zádě patřila zásobárnou, skladištěm a 60 kajutami třetí třídy. Ta už byla pod čárou ponoru.
 
 

Reklama

FB TITANIC-WSL

E-MAIL: TITANIC-WSL@EMAIL.CZ