Last video "Titanic-WSL"

Paluba F

Paluba F- Bazén

27. prosince 2012 v 22:57 | Patrik Martiník

RMS Titanic byl po Adriatiku a Olympiku třetí lodí(a třetí lodí White Star Line), která měla na palubě plavecký bazén. A to v podpalubí, konkrétně na palubě F. Byl blízko Tureckých lázní na stejné palubě.
Do bazénu, který měl 5 metrů na šířku a 10 na výšku, se chodilo schodami, které byly na pravé straně bazénu.
Okolo bazénu byly, jako u všech bazénů, kachličky, které byly modrobílé se zajímavým tvarem. Po levé straně byly kabinky, ve kterém se cestující, kteří se chtěli vykoupat v bazénu, převlékali, vedle kabinek byly také sprchy.
Po stranách bazénu bylo zábradlí. Novinkou bylo také to, že v bazénu nebyla "sladká" voda, ale slaná.

Paluba F- Turecké lázně

20. prosince 2012 v 19:26 | Patrik Martiník

Na Titaniku si cestující mohli užít vrchol luxusu. Potvrzením tohoto faktu byla nádherná místnost na palubě F- Turecké lázně. Za jeden dolar si zpříjemnili cestující nádhernou, i když ne tak šťastnou plavbu.
Turecké lázně zahrňovaly lehátka na masáže, normální lehátka a "parní" místnost(byla vysazena vodní párou).
Byla to krásná místnost. Cestující chodili po kachličkové místnosti různých barev. Strop byl udělán do červena. Ze stropu mírně vystupovaly dlouhé "čtverce", které byly zelené. Svítilo se světly, které tak trochu měly tvar luceren. V Tureckých lázních byly také okna, které byly obklopeny světlem a zamřížovány.
Program Tureckých lázní připomínal finskou saunu. Cestující přešli s horké části do vedlejší chladné místnosti, a kdo chtěl, mohl pokračovat v relaxaci v bazénu.

Paluba F- Jídelna třetí třídy

17. prosince 2012 v 17:39 | Patrik Martiník

Jídelní salónek pro třetí třídu se nacházel na palubě F a byl rozdělen jednou vodotěsnou přepážkou.
Místnost ve tvaru čtverce byla holá, bez žádných ornamentů či jiných výzdob, jen natřena bílou barvou. Na stěně byly jen háčky k pověšení kabátů, popřípadně pár prospektů White Star Line. Podlaha byla udělána do růžova.
Luxusní to cestující třetí třídy moc neměli, ale pro ně bylo uspokojující to, že měli kde spát a že měli každý den teplou stravu. Na stole byly ovoce, a cestující denně měli k dispozici čerstvě upečený chléb. Pili kávu a čaj z čínského porcelánu s tištěným znakem White Star Line a to nejen k tomu, aby se používali na jiných lodích(což se na Titaniku bohužel nestalo, protože všechen porcelán zmizel v hlubinách Atlantiku i s Titanikem), ale také k tomu, aby se zamezilo ke krádeži nádherného čínského porcelánu.

Paluba F na Titaniku

27. dubna 2012 v 18:55 | Patrik Martiník
Paluba F patřila topičům třetí směny, protože tam měli pokoje, nacházelo se tam 64 kajut druhé třídy, ubytovací prostory třetí třídy. Poté byly 2 velké salony, jídelna pro třetí třídu a prádelna. Před jídelnou byl krytý bazén- teprve třetí na světě po Olympicu a Adriaticu a také Turecké lázně.
 
 

Reklama

FB TITANIC-WSL

E-MAIL: TITANIC-WSL@EMAIL.CZ