Last video "Titanic-WSL"

Paluba E

Paluba E- Kajuty třetí třídy

13. prosince 2012 v 16:52 | Patrik Martiník

Kajuty třetí třídy byly vcelku luxusní, ve srovnání s ostatními loděmi.
Emigranti potřebovali z Evropy se dostat do Ameriky a často využívali právě Titanic. Na něm měli vše, co potřebovali: Jídlo, pití, mít kde spát, sprchovat, a další věci. Navíc, třetí třída nebyla zase tak špatná, jak někteří předpovídali.
Kajuty třetí třídy byly umístěny na palubách D(v zadní části) E,F,G. Do některých kajut byly vybrány rodiny, ale když emigrant cestoval sám, musel být v kajutě s ostatními emigranty. Samozřejmě, muž musel být ve stejné kajutě s muži a ženy s ženami, kvůli hygieně.
V kabinách bylo teplo, obsahovalo elektrické osvětlení.
Na čem emigranti spali? Většinou to byli pružinové matrace s polštářem a peřinou. Problém byl ve vanách. Ty byly v jedné místnosti, v jedné z nich byla vana pro muže, ve druhé pro ženy. Jenže, vana byly jen dvě(jedna pro muže a jedna pro ženy). Cestující se moc nekoupali, protože v té době panovala epidemie a při koupání ve společné vaně se často přenášelo plicní onemocnění.

Paluba E- Scotland Road

10. prosince 2012 v 18:21 | Patrik Martiník

Skotská cesta, tzv. "Scotland Road" se nacházela na levoboku paluby E. Byla hlavní tepnou cestujících třetí třídy a hlavně pracujících na lodi, hlavně posádky.
Byla to nejdelší a nejužší chodba, která na Titaniku byla, i proto si ji tak vážíme. Poblíž Scotland Road se ubytovávala posádka, a ostatní důležití lidé pro cestující, aby se mohli mít na palubě co nejlépe.
Při potápění Titaniku byla Scotland Road zaplněná, hlavně kvůli cestujícím poslední třídy, kteří se chtěli dostat ven na člunovou palubu, aby se zachránili. Většinou, až na pár vyjímek, se to nepovedlo.
Ještě by se hodilo dodat, proč se právě "Scotland Road" téhle nádherné a proslulé chodbě říká. V anglickém městečku Vauxhall se blízko lodních doků nachází právě "Scotland Road" a proto se ji tak říkalo i na palubě nejslavnější lodi světa.

Paluba E- Kajuty druhé třídy

5. prosince 2012 v 17:17 | Patrik Martiník

Podle názoru cestujících druhé třídy je dáno, že druhá třída na Titaniku se rovnala úrvní třídě na kterékoli lodi. Možná je to fakt.
Pasažéři měli kabiny. Ty se nacházely po celé délce paluby E. Často byly vybudovány se čtyřmi posteli se závěsy. Kabiny byly malé, ale útulné.
Druhá třída měla k dispozici vodu, která je akceptovaná pro parníky. Cestující si odkládali svršky do připevněné skříně z mahagonu. Měli k dispozici také "skříňku" s umyvadlem. To teklo jen studenou vodu. Pro teplou si museli cestující říci stewardovi.
Rozdíl mezi první a druhou třídou byla v koupelnách. Ty byly vedle každé kajuty. Kajuty obsahovaly také "nočníky", kvůli mořské nemoci.

Paluba E na Titaniku

26. dubna 2012 v 17:09 | Patrik Martiník
Na palubě E byli kabiny první, druhé i třetí třídy.
 
 

Reklama

FB TITANIC-WSL

E-MAIL: TITANIC-WSL@EMAIL.CZ