Last video "Titanic-WSL"

Paluba B

Nakládací jícen na palubě B

17. října 2012 v 21:02 | Patrik Martiník

Nakládací jícen č.4 se nacházel na palubě B a jícny sloužily na doplňovaní zásob(potraviny, pití atd.) a táhly se skoro od přídě k zádi. Každopádně, na lodi bylo 6 jícnů. Zásoby byly podávány jeřáby, které byly umístěny na příďové a záďové nádstavbě(takže mimo dosah paluby B)
Nutno podotknout, že jícny na palubě B byly rozděleny na dvě části.

Poop deck

15. října 2012 v 21:07 | Patrik Martiník

"Poop Deck", nebo také promenáda třetí třídy, se nacházela na zádi.
Takovédle prostory na vetších lodích znamenaly ochranu před bouřemi, což na Titaniku hrozilo, ale loď byla tak velká, že se z toho udělala promenáda, která sloužila hlavně dětem a jejich rodiči.
Promenáda byla nad společenskou místností třetí třídy, strojovnou kormidel a kuřáckým salonem třetí třídy. Cestující mohli využívat lavičky, ale důležitou práci tam měly vratidla, světlíky atd. Můstek, využívaný pro kotvení lodi a lepší řiditelnost zádi, měl telefon, kormidlo a telegraf, tedy skoro stejné prvky, jako na přídi. Na můstek se cestující nemohli dostat.

Pařížská kavárna na Palubě B

10. října 2012 v 16:34 | Patrik Martiník

Pařížská kavárna se nacházela na Palubě B. Kavárna měla kapacitu kolem 70 pasažérů, ti měli k dispozici 21 stolů. Stěny měly dřevěné obklady a mříže. Cestující se při kávičce mohli kochat na oceán, lidé si vybírali jídla díky jídelnímu lístku. V této restauraci se mohlo samozřejmě kouřit. Když bylo špatné počasí, jednoduše se okna zavřela, naopak tomu bylo při pěkném počasí. Na Titaniku se tato kavárna proslavila.

Paluba B- Schodiště druhé třídy

8. října 2012 v 17:55 | Patrik Martiník

Schodiště druhé třídy začalo na palubě B a končilo na palubě E.
Mělo stejnou barvu jako Velké Schodiště, tedy dřevěné.
Cestující druhé třídy tady chodili denně, protože to byla hlavní tepna druhé třídy.
Schodiště druhé třídy mělo stejné linoleum jako ve druhé a třetí třídě.

Kuřácký salonek druhé třídy

3. října 2012 v 19:55 | Patrik Martiník

My jsme si psali o kuřáckém salonu první třídy. Na Palubě B se nacházel kuřácký salonek třídy druhé. Místnost patřila stylu Ludvíka XVI.
Do salónu se vcházelo z promenády nebo ze schodiště pro druhou třídu. Obložení bylo dřevěné, konkrétněji z dubu. Cestující chodili po linoleu. V celé místnosti byly křesla, stolky, židle a pohovky. Svítilo se žárovkami.
Podobně jako v kuřáckém salonu první třídy, i v třídě druhé nemohly do salonku ženy. Muži si povídali, hráli karty, pili nápoje a bavili se. Jak jsme psali minule, pro ženy tu byl vstup nevhodný, protože v té době bylo neslušné, když žena kouřila.

Paluba B- Restaurace A la Carte

1. října 2012 v 18:42 | Patrik Martiník


A la Carte a Pařížskou kavárnu obsluhovali francouzi a italové, a byla hodně oblíbená. Tato restaurace byla na palubě B. A jak vypadala? Byla obložena žluto-hnědým dřevem, často ořechovým(stejným, jako na Velkém Schodišti), cestující se mohli kochat na okolí velkými okny,které byly obložené závěsy. A la Carte byla rozdělena na : jídelní část, přípravna jídel a bar. Restaurace A la Carte byla vhodná pro bohaté cestující, protože tam se jako u jediné restaurace platilo.

(úvodní fotka je z Olympiku, protože z Titaniku neexistují)

Paluba B na Titaniku

23. dubna 2012 v 18:08 | Patrik Martiník
Paluba B byla rájem pro milionáře, ti měli na této palubě pokoje. Ty byly různé a měly většinou jiný styl, patřil tam obývák, předpokoj a koupelna. Místo lodních kulatých oken byly velké okna, jaké známe např. v paláci. Nebylo zde topení, ale krby. O nábytek se starali ti nejlepší architekti. Lístek do první třídy stal 870 liber, tedy 4350 amerických dolarů, to znamená, že kdybychom to převedli do českých měn, stálo by to rovný milion). V zadí části této paluby byla restaurace, stěny byly udělány dřevem, který byl žlutohnědý a byly tam velké výklenky a na něm závěsy. V další části byla pařížská kavárna, vypadalo to jako balkón, byly dřevěné stoly a proutěné židle.
Na Palubě B bylo 97 kajut, které vměstnali až 198 cestujících první třídy, restaurace, salón a kuchyně. Přední část paluby B se značila mezinádstavbovým prostorem , která měla 37 metrů, na přídi byla úchytka kotev, kabelů a lana pro zavázání v přístavu. Kotvy byly zavěšeny po stranách a třetí byla u paluby příď. nádstavby. Paluba B pokračovala oddělenou 32 m. palubou zádě, ta byla jako "promenáda" třetí třídy, poté byl dokový můstek.
(KLIKNĚTE NA ZOBRAZIT VÍCE)
 
 

Reklama

FB TITANIC-WSL

E-MAIL: TITANIC-WSL@EMAIL.CZ