Last video "Titanic-WSL"

Paluba A

Paluba A- Kuřácký salón první třídy

29. září 2012 v 22:23 | Patrik Martiník

V kuřáckém salonku, jak už je odvozeno od názvu, kouřily cigarety a doutníky. Kuřácká místnost byla pravděpodobně nejnákladnější,co se týče výzdoby. Detaily byly vidět, zejmána vyřezávání. Podlahu tvořilo linoleum. V salónu byl také krb, na kterém byly hodiny. Okna byly v mozaikovém stylu, takže z venku se daly otvírat. Cestující seděli na nádherných polstrovaných sedačkách a křeslech, měli k dispozici také stolek. Do téhle místnosti nemohli ženy, protože v té době bylo nevhodné, když žena kouřila. Na stěnách ještě byly obrazy. Strop byl na světlíku člunové paluby. Vcházelo se točivými dveřmi přímo do Café Veranda.

Promenáda na palubě A

27. září 2012 v 22:18 | Patrik Martiník

Promenáda na palubě A na Titaniku byla rozdílná, než na Olympiku. Titanic měl promenádu zakrytou, zatímco Olympic otevřenou. Důvod byl jednoduchý. Titanic byl zlepšený Olympic a cestující na Olympiku si stěžovali, že na promenádu příliš fouká. No a tak ji na Titaniku zakryli. Promenáda byla plná od rána do večera, cestující se procházeli, nebo se dívali na oceán a relaxovali. Do toho jim nabízeli stewardi s malým občerstveném ve formě kávy, zákusků, sendvičů, čaje atd. Signál pro cestující k večeři byl kolem sedmi hodin odpoledne, kdy steward "zatroubil" a večeře mohla začít.

Paluba A- Společenská místnost první třídy

24. září 2012 v 17:41 | Patrik Martiník

Na palubě A se také nacházela společenská místnost první třídy. Do ní se mohlo přes Velké Schodiště, společenská místnost byla v sousedství s Čítárnou a písárnou první třídy. Do salonu mohli všichni, zajímavé ale je, že měla otevírací dobu. Ta byla stanovena od rána až do půl dvanácté večer, poté se zamykala.
Místnost byla dřevěná, ve stylu Ludvíka XV.. Společenská místnost také byla inspirována podle zámku ve Versailles. Ve předu byl krb, který ovšem nefungoval(byl na ozdobu), byl v rámu z dubu. Na rámu byla kopie sochy "Diane de Versailles".
Zadní část místnosti tvořila velká knihovna s tisíci knihami, ty mohly být půjčovány pod dozorem stewarda.
Všude byly stoly a křesla. Za jednu Penny si mohl pasažér koupit pohlednici.
Za místností byl sklad a zásobárna pití, zejména čaje, kávy a alkoholické nápoje.

Paluba A- Cafe Veranda

21. září 2012 v 23:28 | Patrik Martiník

Cafe Veranda se nacházela na palubě A a bylo hojně navštěvováno. Veranda byla udělána ve čtvercovité podobě. Oka cestující vždy smiřovala na výhled na promenádu a oceán. Café Veranda byla rozdělena na dvě poloviny, jedna na pravoboku(nekuřácká) a druhá na levoboku(kuřácká) a rozdělovalo je Velké Schodiště. Podlaha byla ve tvaru čtverce a ve stylu šachovnice, jedna část měla bílou a druhá hnědou(na obrázku). Pasažéři seděli na slámových stolkách a při něm byl stůl. Stěny lemovaly rostliny. Svítilo se malými světly a nebo většími lampami. A jak se chodilo do místností? Z pravoboku se chodilo jen z venku(Paluba A), a z levoboku také z venku nebo z kuřárny.


Paluba A- Kajuty

19. září 2012 v 16:53 | Patrik Martiník

Na palubě A bydlela smetánka první třídy. Jejich luxusní kajuty byly od přídě paluby A až po zadní schodiště- takže skoro po celé délce lodi. Cestující neměli apartmány s několika místnostmi, ale jednu menší kajutu. Na Titaniku a Olympiku bylo zvykem, že kdyby cestující chtěl propojit kajuty s rodinou, vzniklo by z toho malé apartmá.
Mezi kajutami první třídy byly chodby, které se propojovaly s malými chodbičkami. Chodby byly bílé a měly světlozelené linolea. Okna kajut, která byla vidět z promenády, byla vybavena skleněnou výplní s malbami. Tím pádem měl cestující světlo z venku, ale z promenády se nešlo dívat do kajuty.
V kajutách byly postele, větráky, stolky, zrcadla, větráky a umyvadlo. Cestující neměli koupelnu pro sebe, nýbrž společné. Dámy a pánové měli oddělené koupelny. V koupelně bylo umyvadlo a toaleta.

(Zdroj obrázku: olympic-whitestar.blog.cz)

Velké Schodiště

14. září 2012 v 22:53 | Patrik Martiník


Velké Schodiště. Dominanta celého Titaniku. Nejkrásnější místo na lodi. Schodiště se nacházelo od člunové paluby až do paluby F, kde končili malými schůdky. Tady bylo centrum dění. Velké schodiště byl ráj. Schodiště je stejné jako u starší sestřičky Olympiku, nahoře se výší kopule. Ta byla kryta světlíkem(psali jsme si), schodiště bylo čistě dřevěné a ostatní věci tvořily zlacené předměty. Schodiště dosahovalo všude. Samozřejmě, sloužilo k lehkému dostání se do svých kajut(člunová paluba, paluba B atd.). Na palubě A byl velký ornament- a to andělíček držící pochodeň, a u paluby D, při vstupu do recepce první třídy, byl velký svícen.
Na Člunové palubě, tedy na vrcholu samotného Velkého Schodiště, byly alegorické hodiny. Na části "Člunová paluba" byly kajuty, vchod do chodeb kajut byl na levé a pravé straně od hodin. Hodiny byly na minutu přesné.

Paluba A na Titaniku

22. dubna 2012 v 12:19 | Patrik Martiník
Paluba A se nacházela téměř 150 metrů pod člunovou palubou. Na této palubě se plavili cestující první třídy. Bylo tam 34 kajut a také velké místnosti(čítárna, písárna, haly, kuřácký salón a po straně byly promenády).
 
 

Reklama

FB TITANIC-WSL

E-MAIL: TITANIC-WSL@EMAIL.CZ