Last video "Titanic-WSL"

Novinky ze světa Titaniku

Dražba houslí Wallace Hartleyho

12. listopadu 2013 v 18:41 | Patrik Martiník

Je ráno, 19.října 2013. Housle Wallace Hartleyho konečně dorazily na dražbu, o které jsme Vás informovali na našich facebookových stránkách. O aukci se postarala společnost Devizes Auctioneers od Henryho Aldridge. Několik měsíců před dražbou se ještě housle musely prokázat, zda jsou opravdu pravé. Ale vše dokázalo, že tyhle housle měl Wallace Hartley, kapelník Titaniku, dne 15. dubna 1912 při sobě. Ještě předtím byly housle uloženy v jednom z amerických muzeí, kde se na ně dívalo až 350 000 lidí týdně. Housle byly nadokumentovány na 300 000 liber.
Od společnosti Devizes Auctioneers to zdaleka nebyla první aukce, týkající se třídy Olympic. Společnost prodala také pár věcí z majetku RMS Olympic, tedy sestry Titaniku, které převzal hotel Granby. Vydražen byl také kus dřeva Titaniku, které si vzali námořníci z lodě Mackey- Bennett.
Ale jdeme opět na dražbu houslí v Devizes. V místnosti, které pořád něco bzučelo, se sešla velká hromada lidí. Housle byly schovány ve vitríně vzadu, společně s nimi dva dokumenty dokazující původ. Housle si mohli návštěvníci také vyfotit, i proto taková řádka lidí čekala. Dražba se konala okolo 15:30.
Samozřejmě aukce nebyla jen ve stínu houslí od Wallace Harleyho, ale také dalších, menších věcí z paluby Titaniku a nejen z ní, první aukce končily na sumách méně než 100 liber. Byly vydraženy třeba obrazy okupující palubu Queen Elizabeth.
Ale poté šlo do tuhého: první dražba okolo katastrofy Titaniku- šlo o židli z Carpathie, na kterou sedávali přeživší. Byla prodána za 2400 liber. Vydražena byla židle z Olympiku z kouřícího salonu druhé třídy, ta byla vydražena za 2100 liber. Prodávala se také keramika z lodí White Star Line, ovocná mísa se znakem White Star Line byla vydražena za 650 liber, medaile "Mercantile Marine" Henryho Nosse, požárníka Titaniku za 550 liber a také list papíru popsán rukopisem kapitána Smithe a s podpisem pana Pirrieho, skončila na 1400 librách.

Kuřárna pro druhou třídu na Titaniku, jedna z židlí byla prodána na aukci.

Poté se prodávala originální pojišťovací kniha Titaniku, obsahující stav trupu a dalších věcí. Na konci aukce byla tato věc vydražena za neuvěřitelných 14 000 liber!
Další pozoruhodná položka byl lodní lístek na Titanic při příležitostí čtvrté plavby z New Yorku do Southamptonu(která nakonec nebyla uskutečněna) ze dne 11. května 1912. Stála 57 dolarů a patřila norovi Eriku Jaerovi, který pracoval v USA a chtěl se podívat zpět do Evropy za svou rodinou. Nakonec si musel nor jiný způsob dopravy. Lístek byl vydražen asi 45 minut před vrcholem dne- vydražením houslí Wallace Hartleyho. Ještě se vydražilo pár věcí, jako brožury WSL nebo fotky z paluby Olympiku, nebo také telegram z Titaniku, novinový výtisk o katastrofě pýchy White Star Line, kufr Milviny Deanové, poslední žijící pasažérky Titaniku, či fotka z paluby Carpathie.
Jenže na scénu, tedy na pódium už byly vyneseny housle Wallace Hartleyho. Prvně se četl list lidí, za nichž takhle dražba stojí a bez kterých by to nemohlo být ono. Přečteni byli např. Eaton Jack, Charles Haas, Senan Molony, Dan Conlin či Philip Hind.
Poslední jmenovaný ještě návštěvníkům této dražby říkal pár příhod, jen aby zdržel čas a zhoustnul napětí mezi lidmi. A konečně se šlo na to. Vyvolávací cena: 80 000 liber.
"80 000 liber. Dál? 90, 100, 110, 120, 130, 140, 150, 160... Stále nic?"
"Kdo dá víc? 160 000, 170, 180, 190, 200?"
A pokračovalo se dál. A to hodně dlouho.
"800 000 liber, 850, 875, 880..." Všichni měli husí kůži. "900 liber! 900 liber poprvé, 900 podruhé, 900 potřetí! Prodáno za 900 000 liber!!!"
Housle Wallace Harleyho byl yvydraženy tedy za 900 000 liber. To znamená, že to je dosud nejdražší předmět z paluby Titaniku, který byl kdy prodán.
Jenže, ještě nebyl konec, Devizes Auctioneers ještě k houslím prodávala pouzdro a pár listů s notami. Kožené pouzdro nakonec bylo prodáno za 20 000 liber.
Ať už housle a pouzdro bylo prodáno komukoliv, věříme, že vše je ve správných rukou..

SS Nomadic bude otevřen pro veřejnost!

15. května 2013 v 19:19 | Patrik Martiník

SS Nomadic je loď, která převážela cestující větších lodí(a to nejen Olympic a Titanic) od pevniny k plavidlu. Nyní stojí v Hamiltonově suchém doku v Belfastu zrekonstruovaný.
Nomadic bude otevřen pro veřejnost od 1. června 2013.
"Jsme potěšeni, že jsme rezervujeme lodě, která se otevře na začátku června. SS Nomadic je velké spojení s historií Belfastu a stále připomíná kouzlo, z doby, kdy převážel slavné cestující na palubu Olympiku či Titaniku. " řekl Denis Rooney, předseda "Nomadic Charitable Trust".

Informace, otevírací doba + další věci

Duben-Září
Pondělí až Neděle : 10-18 hodin
Říjen-Březen
Pondělí až Neděle 10- 17 hodin

Zavřeno: 24.-25. prosince

Vstupenky se mohou objednat telefonicky, ale jsou také u Hamiltonova doku.
Průměrná délka prohlídky: 60-90 minut
Poslední prohlídka je hodinu a 15 minut před uzavřením.

Je zde k dispozici průvodce v angličtině, francouzštině, italštině a španělštině.

Dostupnost

SS Nomadic a Hamiltonův dok má bezbariérový přistup, ale do některých částí lodi se s vozíčkem nedostanete. Můstek a prostor pro posádku je nepřístupen vozíčkářům.

O Titaniku se hovořilo v pořadu Fokus

13. května 2012 v 20:20 | Patrik Martiník
(PRO ZOBRAZENÍ VIDEA KLIKNĚTE NA OBRÁZEK)

Mohl být Titanic zachráněn? 10 způsobů jak ano..

27. dubna 2012 v 16:07 | Patrik Martiník
Již 100 let se ptáme, proč se potopil nepotopitelný královský poštovní parník Titanic. Tu jsou možné důvody
1. Titanic mohl být lépe postaven
Tato nehoda se vyšetřovala a vyšetřuje dodnes. Podle některých studií byl Titanic prakticky nedokonale postaven. Jde o nýty, ty držely trup méně, než u jiných lodí. Výborným příkladem je sestra Olympic, když narazil do lodě Hawke, nýty při plavbě padaly. Když nýty nevydrží při srážce s lodí, nevydrží ani při kontaktu s ledovcem...
2. Na Titaniku bylo málo člunů
Ano, to by na potopení nemělo vliv, ale na záchranu cestujících ano. Předpisy dané v roce 1912 určovaly, že každá loď by měla mít 16 záchranných člunů. Andrews měl tedy přesně 16 člunů, ale dobře věděl, že pro více než 2000 cestujících by to nestačilo. Možná mohl dát na loď Christholmovými čluny, které by měly kapacitu 2730 osob, ale peníze stály v cestě...
3. Titanic měl poslechnout všechny varování
Trasa mezi Southamptonem a New Yorkem byla plná ledovců. 11. Dubna 1912 se srazila s ledovcem loď Niagara. A kde? Pouze 15 km od místa, kde ztroskotal Titanic.
4. Titanic měl při objevení ledovce zrychlit
Pravděpodobně kdyby Titanic zrychlil, ne zpomalil, tak loď by se mohla dříve otočit. Podle odhadů by TItanic mohl ledovec minout.
5. Titanic měl do ledovce narazit přídí
Ředitel Harland and Wolff Edward Widling řekl, že kdyby Titanic narazil čelně, srážku by přežil. Možná prý pár lidí by při nárazu zemřelo, zaplaveny by byly jen první přední komory.
6. Titanic měl nechat zaplavit zadní komory
Kdyby Kapitán Smith nechal zaplavit zadní komory, loď by se nenakláněla a nenabírala tak rychle vodu. Titanic by přežil možná i o 4 hodiny déle.
7. Titanic by mohl mít lepší kormidlo
I když kormidlo pro Titanic vážilo 101 tun, a i když bylo krásné, tak nefungoval stoprocentně. Lodě od milionářů ale chtěly mít krásné kormidla, aby to vypadal pěkně(stejně jako čtvrtý komín). Tvar byl zajímavý a loď reagovala pomaleji. Titanic málem nenarazil do ledovce. Kdyby měli jiné kormidlo, Titanic by doplul do New Yorku...
8. Titanic měl mít lepšího kapitána
Kapitán jak přišel na můstek, řekl "Poloviční vpřed!". Kdyby loď stála, voda by se tak nenaplňovala. A navíc Smith neznal poškození. Kdyby počkal na dojmy důstojníků, mohl být královský poštovní parník o pár hodin déle na hladině.
9. Titanic se měl chystat na konec
A opět za to "může" Kapitán Smith. 10 minut po nárazu bylo jasné, že loď se potopí. Kapitán se duševně zhroutil a vydával nepřesné rozkazy. Třeba "Vykloňte čluny!". Smith měl čluny spouštět dříve. Všechno by se zrychlilo a bylo by více zachráněných lidí.
10. Radisté neměli být hrabiví
Radisté TItaniku dělali vše co mohli, aby Titanic zachránili. Takže vinu na ně nikdo neválí. Když Californian chtěl Titaniku zaslat zprávy o ledovcích, tak radisté jej odmítali. Radista Californianu šel poté spát, jen 10 minut potom, co Titanik se hlásil o pomoc..
 
 

Reklama

FB TITANIC-WSL

E-MAIL: TITANIC-WSL@EMAIL.CZ