Last video "Titanic-WSL"

Lodě White Star Line

RMS Georgic(1932)

17. září 2013 v 19:06 | Patrik Martiník

MV Georgic byla úspěšná loď společnosti White Star Line, ale také poslední loď "Bílé Hvězdy" před sloučením společností White Star a Cunard(Později vzniklo Cunard White Star). Byl postaven v belfastských loděnicích Harland and Wolff, stejně tak jako sestřička Britannic, ale také lodě "třídy Olympic".
V roce 1931 byl Georgic postaven a spuštěn na vodu. Svou první plavbu si odbyl 25.června 1932 na linkách z Liverpoolu do New Yorku, ale poté v roce 1935 byl sešrotován Olympic a od roku 1933 plul Georgic linku Londýn- Southampton-New York.
Ale napišme si něco o tom, co pohánělo loď. Pohon byl dieselelektrický, motory pístové, a ty byly poháněné velkými generátory. Mohl plout až 19 uzlů.
Jak jsme řekli, Georgic plul na linkách Southampton-New York a to na začátku své kariéry a byla to hodně oblíbená loď, která překonala Atlantik v pětiletce nejvíce. Na začátku války si Georgic půjčili "Royal Navy" na transport útočících jednotek.
V roce 1941, konkrétně 7.července, kotvil Georgic v Suezském zálivu, jenže tam byl objeven letadly z Německa, které shodili na loď pumy a ty zachvátili na palubu, takže vznikl požár. Ten se dostal do muniční místnosti, kde vše vybouchlo, loď se zádí potopila a dohořela. Trup byl na opravách zacelen a pomocí pump také byla vyčerpána voda. Poté se poslala do Belfastu do loděnic na opravu.
Do roku 1944 ale byla loď opravena a poslána opět na jednotky, které byly na palubě Georgiku mezi Itálií, Indií a Středním Východem. Po čtyřech letech byla poslána Cunard White Star, u ní vykonal poslední plavbu v roce 1954 a o dva roky později v chladném únorovém dnu byl sešrotován.

RMS Majestic(1914)

2. září 2013 v 19:10 | Patrik Martiník

RMS Majestic byla loď White Star Line, avšak hned po vybudování byla loď pojmenována na SS Bismarck. Bismarck měl patřit společnosti Hamburg America Line, ale poté byla předána WSL.
Loď byla postavena v loděnici Blohm and Voss, které v 70. letech 20.století také stavěla torpédoborce. Spuštěn byl za přítomnosti Hanny von Bismarck, což byla vnučka Otta von Bismarcka, německého kancléře. Původně neměla být větší než Aquitania, ale společnost se rozhodla změnit prostornost a Majestic byl větší o 50 stop. Loď byla spuštěna 20.6.1914 v Hamburku.
Bohužel při první světové válce neměl Bismarck moc možností se dotknout studených vod oceánů, až v roce 1922 se loď pokusila o plavbu. Poté si Imperator a Bismarck, koupil Cunard, ale ten nešetřil s lodí.
Nakonec si Bismarck vzala do péče společnost White Star Line. A ta poslala Bismarck do služby, ale pod jménem RMS Majestic. Tuhle loď si cestující zamanuli a v roce 1923 dokonce převezla nejvíce pasažérů přes Atlantik, než jakákoliv loď a v dalších letech porazil Majestic v tomto oboru i své kolegy z White Star a proto se ji začalo říkat "Kouzelná Hůlka".
V prosincových dnech roku 1924 se Majestiku stala nepříjemná věc. Loď měla trhlinou táhlou 100 stop, a tak musela na opravu, ze které vyšel o rok později i s posilněnou palubou B.
Ob další rok Majestic zažil malé "vítězství", když plul svou nejrychlejší rychlostí 25 uzlů.
Rok 1928 byl zlomový, Majestic prožil modernizaci, díky niž mohli na palubu vstoupit více cestujících, jenže to se neprojevovalo a v roce 1930 přišla špatná ekonomická a hospodářská krize, takže se to nezlepšilo.
O čtyři roky později, v roce 1934, jednou přišla velká bouře, která zasáhla až na kormidelnu a můstek, vlna zasáhla prvního důstojníka Edgara Tranta, který byl měsíc v nemocnici a nakonec s prací na lodích skončil.
White Star Line a Cunard(tedy Cunard White Star Line) se v roce 1934 odloučili, ale Majestic plul až do roku 1936. Zástupci Cunardu ohlásili, že sesterská loď Majestiku Berengaria bude odstavena ze služby, ale nakonec se tak stalo Majestiku.
Majestic byl odstaven v southamptonských docích a 15.května 1936 prodán do šrotu, jenže, loď si koupilo námořnictvo a tak se stal výcvikovou lodí pod názvem HMS Caledonia.
Caledonia byla přestavěna a během přestavby byly zkráceny komíny a zmenšena kapacita záchranných člunů.
Majestic musel do služby, 8.dubna 1937 opustil southamptonské doky, aby se následně ukotvila v zálivu Firth of Forth na východě Skotska.
29.září 1939 Caledonia začala hořet a potopila se. Vrak byl vytažen a prodán opět do šrotu.

SS Germanic(1875)

20. července 2013 v 20:14 | Patrik Martiník

SS Germanic byla loď patřící společnosti White Star Line, vybudována byla v roce 1875 v belfastských loděnicích Harland and Wolff. Později se jmenoval také jako Ottawa, Gul Djemal a Gulcemal.
5 008 registrované tonáže se spustilo s loděnic belfástských 15. července 1874 a dokončila se o rok později. Loď byla poháněna parou a měla čtyři stožáry a na ní plachetnice.
V červenci Germanic překonal rekord plavby přes Atlantik a získal Modrou Stuhu- to vše s rychlostí 15,76 uzlů- plul 7 dní, 11 hodin a 17 minut. Tenhle rekord Germanic překonal v roce 1876, jenže při další plavbě si loď poškodila šroub a musel doplout do Waterfordu.

Rok 1895 se loď musela opravit a byly nainstalovány stožáry pro plachty. Germanic stál v New Yorku a 13.února 1899 byla velká vánice a sníh se dostal na palubu. Loď ztěžkla a začala klesat. Nakonec ale byla vytáhnuta a odplula do Belfastu na opravu.
Třetí zářijový den roku 1903 se Germanic vydal na svou poslední plavbu pod hlavičkou White Star Line. O rok později byl prodán společnosti America Line, která společně s White Star Line patřila do IMM(International Mercantile Marine Co.) a loď se přejmenovala na SS "Ottawa" a ta plula na lince Southampton-New York, kterou proťala šestkrát. V dalších šesti letech zažila Ottawa letní linku Quebec-Montreal. V roce 1909 byla loď odstavena a nevědělo se, co s ní.
V roce 1910 byla Ottawa koupena tureckou vládou a přejmenovala se na "Gul Djemal". 15. května 1911 opustil Gul Djemal loděnici v Liverpoolu s tureckou vlajkou na zadním stěžni. Při první světové válce převážel vojáky do Gallipoli a Jemenu, jenže 3.května 1915 byl Gul Djemal torpédován ponorkou E-14, na palubě lodi bylo zhruba 4000 lidí, a dost jich zahynulo. Samotná loď se ale nepotopila. Voda dosahovala k vrchu lodi a nakonec byl Gul Djemal vytažen a opraven. V roce 1918 plul s 1 500 německými jednotkami do Doveru.
Válka skončila a Gul Djemal sloužil pro společnost Ottoman American Line a svou první plavbu pod tohle hlavičkou společnosti si vybil 10.října 1921.
Poté se opět přejmenovala, v roce 1928 byla loď předána Turkiye Seyrisefain Idaresi a přejmenována na Gulceman.
Přežil nejen první světovou válku, ale také druhou, protože v ní nesloužil. V roce 1949 byl Gulceman skladní loď a o rok později se stal plovoucím hotelem. Jenže 29. října 1928 byl Gulceman v Messině sešrotován.
Ale čísla byla neuvěřitelná, Germanic/Ottawa/Gul Djemal vydržel 75 let a dvě světové války.

SS Celtic(1901)

17. července 2013 v 18:00 | Patrik Martiník


RMS Celtic byla další z lodí White Star Line, která byla zhotovena v loděnicích Harland and Wolff v Belfastu, ze kterých byl spuštěn 4. dubna 1901.
Celtic byla loď tzv. "Velké Čtyřky", a to hned v pořadí ta první. Je to také první loď, která překonala Great Eastern, co se týče tonáže.
První plavbu si Celtic vydobil 26.7. 1901 z Liverpoolu do New Yorku.

Celtic se dočkal také první světové války, ve které byl upraven na křižník, jenže kvůli spotřebovávání mnoho uhlí se loď stala jen transportní. Tuhle práci Celtic vykonával od ledna 1916 a převážela vojáky do Egypta. Ale ne na dlouho, v březnu se opět vrátil na transatlantické linky.
V roce 1917 plul Celtic kolem anglického ostrova Man, kde na něj číhala mina. Ta zničila loď a usmrtila 17 lidí, přesto Celtic držel. Avšak musela být odtáhnuta do Peel Bay, odsud se dostala do loděnic v Belfastu, kde ji opravili. Jenže, v roce 1918, konkrétně v březnových dnech a ještě konkrétněji v Irském moři, si na Celtic číhala ponorka UB-77, která ji torpédovala. Šest lidí zahynulo, avšak Celtic zůstal opět nepotopen. Opět musel být odtažen, tentokrát do Liverpoolu a tam ji opět opravili.
Po dalších deseti letech služby(celkově po 27-mi letech) se stala katastrofa. V časných ranních hodinách desátého prosincového dne roku 1928 najel Celtic na útes zvaný Pollock Rock při městu Cobh, loď se nezachránila, naštěstí všechny cestující zachránil člun RNLB Mary Stanford. Loď byla prohlášena jako ztracená a v roce 1933 byl Celtic sešrotován.

RMS Republic

6. července 2013 v 23:35 | Patrik Martiník

RMS Republic byla parní zaoceánská loď společnosti White Star Line, která byla postavena v loděnici Harland and Wolff v Belfastu. Bohužel tato loď se potopila a jako první loď na světě použila signál CQD.
Prvně se loď jmenovala SS Columbus a patřila společnosti Dominion Line, avšak po dvou plavbách byl převzat White Star Line a ta ho pojmenovala jako RMS Republic.
Svou panenskou plavbu zažil Republic 1. října 1903, osm měsíců po spuštění na hladinu(26.2.1903).

Po šesti letech služby se stala nečekaná událost. 23.ledna 1909, kdy Republic společně s 742 cestujícími a členů posádky v mlze se srazil s italskou lodí Florida. Ta rozpárala trup v prostřed na pravoboku a tím pádem během pár minut se zatopila strojovna. Voda se dostávala později také do kotelny, loď se čím dál tím více nakláněla. Kapitán Sealby nařídil evakuovat cestující a dostávat je do záchranných člunů. RMS Republic byla první lodí na světě, která byla vybavena Marconiho telegrafním přístrojem a, jak jsme uvedli na začátku, byla také první lodí, která využila signál CQD. Tím vyvolala loď Baltic patřící White Star Line, zatímco k lodi připlula pobřežní hlídka.
Cestující se dostávali na loď, se kterou se Republic srazil- tedy na palubu Floridy, zatímco většina posádky zůstala na potápějící se lodi. Připlula také loď Gresham, ta společně s Floridou se snažila k pomalejšímu potápění Republiku, avšak neúspěšně. 24.ledna 1909 se RMS Republic jako největší potopená loď ponořil do hlubin oceánu. Určitě se ptáte, co se stalo s posádkou? Ta byla zachráněna lodí Gresham. Při neštěstí zemřeli 4 lidé.

Britannic

8. května 2012 v 19:27 | Patrik Martiník
HMHS Britannic je třetí parník "Olympic class", je sesterskou lodí Olympiku a Titaniku. Jako jeho obě sestry, i Britannic byl postaven v loděnici Harland and Wolff v Belfastu. Původně měla loď mít stejný smysl, jako sestry- přeplavit cestující do Ameriky. Bohužel ale přišla 1. Světová válka a loď sloužila k přepravě britského námořnictva či jako plovoucí nemocnice.
Původně se měla loď jmenovat Gigantic(což bylo i v letáku White Star Line), ale po potopení Titaniku v roce 1912 se loď nakonec pojmenovala Britannic.
Britannic byl spuštěn 26.Února 1914, ale bohužel přišla první světová válka. White Star Line stáhla Olympic ze služby a práce na Britannicu byly pomalejší.
Britannicu byla zvýšena tonáž lodi, a to hlavně kvůli tomu, že se válka dostala do Středozemního moře a také kvůli tomu, že Osmanská říše vstoupila do války. V Květnu absoloval Britannic zkoušky a loď měla pomalu vyplouvat. Také se stalo, Britannic byl přemalován na vojenské barvy a byl přejmenován na HMHS(His Majesty ´s hospitan ship).
Britannic odplouval ze Southamptonu se zraněnými vojáky do řeckého Lemnosu 12.Listopadu 1916. Kolem půlnoci proplouval Gibraltar a připlul k Neapoli 17.Listopadu 1916, tam mu doplnili zásoby.
Bohužel 21.Listopadnu 1916 Britannic najel na minu, a za téměř 55 minut se potopil. Naštěstí byl Britannic potopen blízko břehů a v dohledu jiných lodí, takže díky tomu a teplotě moře zemřelo "jen" 30 lidí.
V roce 1975 našel vrak Britannicu J. Coustean v hloubce 120 metrů.

Technické informace

Délka lodi: 269 m
Šířka: 28,6 m
Výška od kýlu po nejvyšší bod: 56 m
Váha: 54 300 t
Ponor: 10,57
Posádka: 1164 osob
Lůžek: 3309
Max. rychlost: 21 uzlů

Olympic

6. května 2012 v 19:20 | Patrik Martiník
Podrobněji o Olympiku si můžete přečíst na spřáteleném blogu OLYMPIC- WHITESTAR.
Olympic byla první ze tří lodí, která uchvátila svět. Stavět se začalo ve středu 16.Prosince 1908 a pracovalo se do 20.Října 1910, v témže roce byl Olympic vyslán na moře. Dokončován byl na moři a zkušební plavba byla 29. a 30. Května 1911. Olympic uspěl, byl předán White Star Line a 14.Června 1911 plul poprvé do Ameriky.
Všechny 4 plavby do Ameriky byly v pohodě, až na tu pátou. 22.Září 1911 po vyplutí ze Southamptonu se Olympic srazil s křižníkem Hawke, který na vodě testoval. Hawke, jako malá loď, byla Olympicem přitahována a doslova se rozdrtila o velkou loď. Olympic měl vodu po 14. a 15. vodotěsném oddělení, takže Olympic se nepotopil. Oprava trvala 2 měsíce. Titanic se v té době stavěl, takže musel "uhnout" aby Olympic byl v suchém doku a opravoval se. Olympic prý byl viníkem srážky, takže White Star Line musela vytasit nějaké ty peníze.
Olympic byl opraven a ba co víc, vypadl mu list vrtule. Takže opět oprava. Po srážce Titaniku s ledovcem a následně jeho potopením, Olympic byl opět umístěn do suchého doku, kde se upravovaly vodotěsné přepážky. To by znamenalo, že Olympic, kdyby narazil stejně jako Titanic, teď by se nepotopil. Olympic byl v provozu dlouho, i při 1. světové válce, a místo toho, aby vozil cestující, kteří platili, tak vozili britské vojáky. V Květnu roku 1918 Olympic potopil německou ponorku. V roce 1919 byl Olympic opět přestavěn, protože loď přešla na diesely, takže Olympic byl první parník, který plul na diesel. Olympic se plavil do roku 1935, ve kterém lodní doprava měla krizi.
Olympic je nejúspěšnější loď White Star Line, přeplul 500x Atlantik a najel 1 500 000 mil. V roce 1935 byl prodán do šrotu a v září 1937 sešrotován a rozebrán.

Technické informace:

Délka lodi: 269, 02 m
Šířka: 28,19 m
Výška od kýlu po nejvyšší bod: 56 m
Váha: 45 324 tun
Ponor: 10,54
Kapacita: 2584 osob
Max. rychlost: 23-24 uzlů
 
 

Reklama

FB TITANIC-WSL

E-MAIL: TITANIC-WSL@EMAIL.CZ