Last video "Titanic-WSL"

Člunová paluba

Člunová paluba- Kajuty

10. září 2012 v 20:19 | Patrik Martiník

Kajuty na člunové palubě byly pro první třídu. Jak se vcházelo do prostor kajut? Jednoduše, přes dveře u hodin na Velkém Schodišti. Když jste vešli do pravého vchodu, tak vás čekala dlouhá chodba a série dveří do kajut. Ve druhém vchodu, levém, byla menší chodba, která se spojovala s chodbou na pravé straně. Chodby do kajut byly vybaveny linoleem. Kajuty byly pro smetánku, takže postel, toaletní stolek, skříň, polička, lampa a také topení. Na levoboku byla vana a WC. Stěny byly bílé.

Kopule Velkého Schodiště

7. září 2012 v 23:07 | Patrik Martiník

Dvě schodiště- dvě kopule. Kopule na Velkém Schodišti měřila zhruba 5,7 x 7,9m a na zadním schodišti 5,6 m. Na kopuli byl velký křišťálový lustr. Kopule byla venku kryta. Kopuli chránil světlík na člunové palubě. Ve světlíku byly dveře, ve kterém mohli při zkratu atd. jít opraváři a opravit lustr. Vrchní část světlíku byla položena v tabulkové mřížce.

Promenáda druhé třídy

4. září 2012 v 20:56 | Patrik Martiník

Druhá třída na lodi Titanic= první třída na kterékoli lodi! Luxus, výborné jídlo, vše, co si mohli cestující druhé třídy dovolit.
Promenáda pro druhou třídu byla na člunové palubě. Byla to nádherná část lodi, a druhá třída promenádu využívala v hojném počtu.
Promenáda byla v zádní části Titaniku, v zádní části člunové paluby. Samozřejmě člunová paluba nebyla jen pro druhou třídu, na ní byla i promenáda pro největší zbohatlíky. Část pro druhou a první třídu byla oddělena. Vlastně, cestující pobývající na promenádě "šlapali" na střechu kuřáckého salonku pro první třídu.V prostoru byly lehátka atd.
Na promenádě druhé třídy byly ventilátory, ale třeba také šatna a sklad pro hry na palubě.
Cestující, ať už první či druhé třídy si mohli zaujmout lehátko za jeden dolar. S lehátky bylo narváno hlavně právě na promenádě cestujících druhé kategorie. První třída lehátka moc nevyužívala, třetí třída na to neměla. Pro první třídu byla lehátka ustanovena na palubě A.
Cestující si luxusu na Titaniku dopřávali a podporoval je fakt, že posádka se o ně pečlivě starala.

Kapitánský můstek na Titaniku

3. září 2012 v 20:52 | Patrik Martiník

Kapitánský můstek. Místo, ve kterém slouží kapitán. Místo, ve kterém se nacházejí důstojníci a kormidelníci. Můstek byl rozdělen na 4 části: kormidelna, mapovna a navigační místnost a poté dvě křídla můstku. Kormidelna měla kormidlo a pět telegrafů. V zadní kormidelně bylo také kormidlo a kompas, poté telefony, tabule ze všemi vodotěsnými přepážkami. Na křídlech můstku se nacházely světla. Světla byly na pravoboku(zelená) a levoboku(červené).

Člunová Paluba

2. září 2012 v 12:37 | Patrik Martiník

Člunová paluba na Titaniku byla nad palubou A. Na člunové palubě byla kormidelna, kajuty pro posádku, poté tělocvična, Velké Schodiště, střecha jedné ze společenských místností a kompas, místnost s vodou(užitková, teplá, pitná) a na zádi schodiště pro druhou třídu a na spodní paluby. Na člunové palubě se nacházely čluny. A tak při potápění bylo na člunové palubě narváno. Paluba patřila také první třídě, byla tu totiž promenáda. nad palubou se výšily jen čtyři komíny. Jak už víte, tři komíny sloužily, čtvrtý byl na výpary z kuchyní, kotelen atd. Co vůbec bylo na člunové palubě? Samozřejmě záchranné čluny, poté lehátka, lavičky, lana zachycující komíny, jeřáby a mnoho dalších věcí.

Tělocvična

29. srpna 2012 v 21:05 | Patrik Martiník
:
Tělocvična na Titaniku se nacházela na člunové palubě. Byla vybudována edwardovském stylu, na podlaze bylo linoleum s modrými kostičky. Stěny obklopily na pravé straně(od vstupu z Velkého Schodiště) dvě tabule(jedna měla vyznačené trasy všech parníků White Star, na druhé tabuli zase plán lodi.
A na čem cestující cvičili? Dva rotopedy a hodiny, které ukazovaly, kolik kilometrů cvičící ujel. Poté boxovací pytel a trenažer na veslování. V tělocvičně se nacházela také novinka: Mechanické koně, jeden pro muže a jeden pro ženy. Na trénování byl také "Velbloud", a to hlavně na posilování. Tělocvična obsahovala také masírovací prostředky.
Tělocvična nebyla otevřená stále, ale měla návštěvní hodiny:

Návštěvní hodiny v tělocvičně
6:00-9:00: Pánové
10:00-13:00: Ženy
13:00-15:00: Děti
16:00-18:00: Pánové


 
 

Reklama

FB TITANIC-WSL

E-MAIL: TITANIC-WSL@EMAIL.CZ