Last video "Titanic-WSL"

Podrobná analýza potopení Titaniku

28. září 2013 v 0:04 | Patrik Martiník |  Důležité momenty Titaniku

Tento článek je analýzou Luca Marzana, který zkoušel slovně napodobit slova Jacka Thayera, očitého svědka katastrofy Titaniku.
Ledovec rozpáral bok Titaniku a ten se začal naklánět- na bok- zhruba si nějak takhle:
(V obrázku jsou dodány také určité sekvence potápění Titaniku)

Loď tedy začala nabírat vodu a naklonila se v několika stupních na pravoboku- tohle všechno samozřejmě učinila srážka, která zničila nýty a nýtované plechy.
Teď se koukneme na záď, respektive na jeji aktivitu během potápění. Jack Thayer vypověděl, že během rozlomení trupu na dvě části se trup lomil ještě před mořskou hladinou a vše bylo krásně vidět, jak se největší loď půlí a jak to loď ničí.
V "reálu" by to mohlo vypadat asi takhle:
V obrázcích 3 a 4 jasně vidíme, že při rozlomení obou částí se ta přední část naklonila lehce na pravou stranu, což bylo také způsobeno dilatační spárou, která jde nádherně vidět ve vraku lodi uprostřed Atlantiku. Druhá možnost byla tonáž jednotlivých kotlů na pravoboku, ale to jsou jen domněnky.
No a konec osudu této lodi? Milionkrát to bylo zdokumentováno, ať už pomocí filmů, nebo knížek. Tak se na to pojďme podívat trochu z ostřejšího, praktického okénka. Zatímco příď se s poslední "pomocí" dvojitého dna odlepil od zádi, záď se, a teď cituji z filmu Titanic(1997) "pohupuje jako korek."
Záď se zpomaleným "zkrouceným" pohybem kácí do studených vod Atlantiku. Pomalu se otáčí vpravo, a padá dolů, co se děje s kotly a motory? Ty jsou vlastně "protizávaží vody" a pomáhá se Titaniku potopit- samozřejmě větší "přednost" při potápění má voda. Titanic navždy zmizel do Atlantiku a nikdo ho dlouho nenašel..
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

FB TITANIC-WSL

E-MAIL: TITANIC-WSL@EMAIL.CZ