Last video "Titanic-WSL"

Slavní cestující Titaniku- Emma Sägesserová

2. srpna 2013 v 23:26 | Patrik Martiník |  Slavní cestující na Titaniku
(Foto: Encyclopedia Titanica)

Emma Sägesserová se narodila 16. srpna 1887 ve švýcarském Aarwangenu. Ve svých jedenácti letech ji umřela matka, která měla ještě dalších šest dětí. Ze svojí sestrou Rosou Emma jezdila do Ženevy, ale v roce 1908 se přestěhovali do francouzského Cannes. Tam zůstala až do roku 1912.
V témže roce si Emmu najmuli jako služku Pauline Aubartové- byla služka milenky Benjamina Guggenheima- miliardáře na palubě Titaniku, na které společně se slečnou Aubartovou a panem Guggenheimem nalodili v Cherbourgu, Emma měla lístek č. 17477.
Jak jsme zmínili, pan Guggenheim se svou milenkou a její služkou nastoupili na Titanic v Cherbourgu. Ještě před naloděním Benjamin Guggenheim řekl služce, ať na svou milou dává pozor a kdyby se něco stalo, tak ať udělá pro svou milenku vše jde udělat.
Po nádherných třech dnech na Titaniku paní Sägesserová šla spát okolo jedenácti hodin večer a měla mořskou nemoc, která ji pomohla k dřívějšímu usnutí.
Ve 23:39 Titanic narazil do ledovce a Emma Sägesserová ucítila náraz, ale i přesto pokračovala v zaslouženém odpočinku, zatímco Pauline Aubartová šla zjistit příčinu nárazu, ale jak se nic nedozvěděla, šla opět spát.
Jenže, pak se všichni dozvěděli, že Titanic se potopí a tak Emma s Pauline a Benjaminem šli na člunovou palubu. Emma Sägesserová a Pauline Aubartová nasedli do člunu č. 9, který nasedl na hladinu v 1:30.
Obě skončili samozřejmě na palubě Carpathie a obě se dostali do New Yorku.
Emma Sägesserová plula do Evropy jiným plavidlem společnosti White Star- Adriatikem do Anglie a z Liverpoolu, kde loď připlula 3.5.1912 a v Liverpoolu se rozloučila s paní Aubartovou a jela do Paříže.
V roce 1917 se opět dostala domů- do švýcarského Saint Gallenu, ve kterém ale nevydržela dlouho a ubytovala se v Zürichu, kde pracovala jako prodavačka v obchodech. V březnu roku 1926 se provdala za Karla Ernsta Arnolda. Emma nikdy neměla děti.
Emma Sägesserová zemřela 24.května 1964 jen měsíc po smrti svého manžela.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

FB TITANIC-WSL

E-MAIL: TITANIC-WSL@EMAIL.CZ