Last video "Titanic-WSL"

Záchranné čluny Titaniku

2. července 2013 v 17:47 | Patrik Martiník |  Ostatní věci okolo Titaniku

Každá loď musela být vybavena záchrannými čluny, velké lodě přicházely pod námořní předpisy zvané "Board of Trade", předpisy říkaly, že počet záchranných člunů musí vypovídat tonáži plavidla, např. na Olympiku bylo v roce 1911 člunů pro 1100 pasažérů. Titanic měl 20 záchranných člunů s kapacitou 1178 lidí, ale na palubě bylo v době neštěstí 2 200 osob, takže do záchranných člunů se vlezla jen polovina kapacity Titaniku.
Předpisy "Board of Trade" ukazovaly, že lodě o výtlaku 10 000 tun měly mít 16 záchranných člunů, navíc lodě s vodotěsnými přepážkami mohly mít ještě méně člunů. Titanic měl více než předpisy povolovaly- i tak to ale nestačilo. Ale buďme rádi, že kapacita 1178 byla nakonec na Titaniku svolena- kdyby měl Titanic 16 člunů, tak by pravděpodobně přežilo jen více než 750 osob(kapacita by byla 756 osob).
Jak jsme psali, loď měla 20 člunů, z toho 14 dřevěných, které měly kapacitu 65 osob. Další dva kutry s kapacitou 40 osob a 4 záchranné čluny typu Engelhard(když byl složený, tak mohl sloužit jako vor).
Čluny a kutry měly čísla od 1 až do 16, přičemž sudá čísla byla na pravoboku, lichá na levoboku. Skládací čluny byly označeny písmeny A, B, C a D. Pohotovostní kutry byly v příďové části u kormidelny, každý jeden na pravoboku a levoboku. Tyto čluny podle záznamů opustili potápějící se Titanic jako poslední...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

FB TITANIC-WSL

E-MAIL: TITANIC-WSL@EMAIL.CZ