Last video "Titanic-WSL"

Vyšetřování zkázy Titaniku- Doporučení

8. srpna 2012 v 21:15 | Patrik Martiník |  Vyšetřování zkázy Titaniku

Výbor došel k názoru, že se musí doplnit legislativu v námořní dopravě.
USA by měla vydávat ve shodě s ostatními státy certifikáty. Jestli tohle nebude dodrženo, tak provedeme revizi nařízení, a výbor říká, že by dohody měly být platné a že by dohody měly být učiněny u lodí, které opouštějí USA.
Výbor doporučuje, aby odstavce 4481 a 4488 ve Statutu byly pozměněny, je třeba, aby bylo dostatek záchranných člunů, které ujmou všechny pasažéry a posádku. Prezident Mezinárodního obchodního loďstva pan Ismay řekl:
Vydali jsme instrukce, aby žádná s našich lodí neopustila přístav, aniž by měla dostatek záchranných člunů.
Ne méně než 4 důstojníci by měli být přidělěni ke člunu. Všichni členové posádky musí absolovat výcvik spouštění člunů a řízení.
Výbor doporučuje, aby cestující byli přidělováni ke člunům před vyplutím a obyvatelé stejných kajut by měly být na stejném člunu.
Výbor doporučuje, aby zaoceánská loď o více než 1000 pasažérů měla alespoń dva elektrické reflektory.
Výbor doporučuje, aby radista byl v pohotovosti 24 hodin denně, aby se nestalo, že někdo nechytí SOS, varování a další upozornění. Mezi telegrafní místností a můstkem kapitána by mělo být spojení, telefonické, hlasní troubou a nebo poslů. Spojení nesmí být přerušováno menšími loděmi. Musí existovat bezchybná funkce telegrafického přístroje, ať ve formě baterie nebo naftového motoru, dokud se místnost telegrafa nezatopí.
Výbor doporučuje, aby vystřelování raket za jiným účelem bylo potrestáno.
Všechny ocelové lodě, plující podél pobřeží a mající více než 100 cestujících, musí mít uvnitř lodě vodotěsnou stěnu, která musí zasahovat 10 procent nad úrovní hladiny, ve formě dvojitého dna či přepážek.
Všechny ocelové lodě o kapacitě více než 100 cestujících musí být navrženy tak, aby dvě komory mohly být zatopeny, aniž by to vadilo lodi při plutí. Paluba musí být konstuována vodotěsně.
Přepážky mezi stroji musí dosahovat 25 procent výšky nad čárou ponoru a všechny komory a přepážky musí vydržet tlak vody.
Závěrečná řeč senátora Williama Aldena Smithe, 28.května 1912:
V našich představách spatřujeme tu loď, plnou života a energie, se živými postavami na palubě, hudebníky, učiteli, umělci, spisovateli, vojáky námořníky, činnými a statečnými muži, lidi z mnoha zemí.
Vidíme je bezstarostné, vyřazuje v nich síla a velikost, obrácející se ke Starému světu a dychtivě se dívající na Nový svět. S odvahou hrající lodní orchestr, který hraje až do konce. Lodi na konci sil vzdává nerovnou bitvu. Zbývá stopa po ženách a mužích, kteří v prostorách lodi touhy a vášně, radost a smutek. Nad lodním trupem se zavřela hlubina, ožily staré a nové lásky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ZdenekH ZdenekH | E-mail | 17. ledna 2017 v 21:48 | Reagovat

Chtěli byste zvýšit návštěvnost na titanic-wsl.blog.cz několikrát? Hledat v google: Masitsu's tricks

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

FB TITANIC-WSL

E-MAIL: TITANIC-WSL@EMAIL.CZ