Last video "Titanic-WSL"

Vrak Titaniku- Nalezení

17. srpna 2012 v 23:19 | Patrik Martiník |  Vrak Titaniku

5.července 1985 připlula loď Le Suroit k vyznačenímu prostoru a šli na dno. Doktor Ballard se přidal k týmu 22.července.Více než hodinu loď plula tam a zpět. Kabel "viděl" na dno oceánu.Jakmile něco bylo na blízku, tak magnetické pole bylo prověřeno a poté našli nějaký kus- bylo jasné, že to je kus z největší lodě světa.
Na konci 4. týdne loď prozkoumala 70 procent území a vrak se stále nenašel. Francouzská loď musela 6.srpna expedici ukončit. Jak řekl dr. Ballard: "Teď víme, kde Titanic není."
Americká loď Knorr s Argem a AGNUS připlula do oblasti večer 24.srpna a mohla tam bý jen 12 dní. Odpoledne 24.srpna bylo Argo spuštěno. Ale šest dní nic. Po Titaniku ani stopy. Zhoršovalo se počasí a zbývalo jen 5 dní.
1.září 1985, 1:00 v noci. V monitoru se objevily divné stíny. Byly to trosky. TROSKY TITANIKU! Ještě nikdo neprobudil dr. Ballarda, nechtěli panikařit. Ale jak se objevil lodní kotel, byl dr.Ballard zbuzen. Jak se to dozvěděl, tak vystřelil jako střela. Uviděl válcovitý předmět se třemi otvory. Uviděl kotel Titaniku. Poprvé po 73 letech.
Další den byl ve znamení focení. Pod hladinu byl poslán AGNUS a ten fotil. Překvapení přišlo v podobě toho, že Titanic byl rozlomený. Trup se musel zlomit. Hodně předmětů bylo rozprostřeno metry daleko, vybavení kabin, láhve vína, uhlí, přístroje, zábradlí atd. O 650 m dál se objevila i druhá polovina vraku. Ani záď, ani příď se nepřeklopili, je vzpřímený.
Svět se o nalezení vraku Titaniku rychle dozvěděl. Jak se dr. Ballard vrátil, reportéři již čekali. Musel odpovídat na otázky- některé věděl, některé ne. Ale z doktora Ballarda se stala legenda.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

FB TITANIC-WSL

E-MAIL: TITANIC-WSL@EMAIL.CZ