Last video "Titanic-WSL"

Posádka RMS Titanic-Hlídka

2. července 2012 v 22:57 | Patrik Martiník |  Posádka RMS Titanic
White Star Line na své lodě posílala šest mužů hlídek. Museli hlídat ve dne v noci, v hnízdě na stožáru na příďové nádstavbě. V hnízdě byli dva. Dvě hodiny byli ve službě, čtyři hodiny odpočívali. Hlídky hlídaly stav moře, a hlásili na můstek předměty, které vidí(kouř, světla, trosky, ledovce). Museli být stoprocentně soustředěni, nemohlo jim nic ujít. Částečně jim pomáhaly dalekohledy(na Titaniku ale dalekohledy byly uzamčeny ve skříni). Bylo to namáhavé, hlavně jak bylo špatné počasí a nebo mlha. Dostávali také o 5 šilinků více, než dostávají hlídky na jiných lodích.
Hlídka na Titaniku:

George Alfred Hogg
V době plavby Titaniku měl 29 let. Narodil se v Hull 6.3.1883, měl manželku a děti. Před plavbou Titaniku byl na lodi Dongole. Dohromady byl na moři 13 let.
Alfred Frank Evans
Měl 24 let. Jako místo narození měl město Hampshire a bydlel ve Southamptonu. Před osudnou plavbou RMS Titanic byl na Oceaniku.
George Symons
Měl, stejně jako Evans, 24 let. Narodil se v Weymouth dne 23. února 1888. Měl spoustu společného s Evansem, byl s ním na Oceaniku.
Archibald Jewell
Narodil se 4. prosince 1888, byl synem Johna Jewella, který byl námořník a Elizabeth Jewell. Ta zemřela 9. dubna 1891 při porodu.
Frederick Fleet
Narodil se v Liverpoolu 15. řijna 1887. Neznal své rodiče, byl u pěstounů. Ve 12 se začal učit a v 16 mu učení skončilo. V roce 1903 se stal oficiálním námořníkem a byl i kvalifikovaný. Podobně jako Evans a Symonds, sloužil na Oceaniku.
Reginald Robinson Lee
Narodil se v Besingtonu, v obvodu Oxfordshire v roce 1870. Před plavbou na Titaniku byl na sesterské lodi Olympic.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

FB TITANIC-WSL

E-MAIL: TITANIC-WSL@EMAIL.CZ