Last video "Titanic-WSL"

William James Pirrie

16. května 2012 v 16:46 | Patrik Martiník(inspirace Titanicworld.cz) |  Zrod Titaniku
William James Pirrie vlastně vymyslel Titanic. Pirrie se narodil v roce 1847 a Quebecu, ale v dětství bydlel v Belfastu. Nebyl moc dobrý ve škole, a tak byl učeň v loděnicích Harland and Wolff v Belfastu. A zlepšoval se, byl lepší a lepší, a dotáhl to daleko. Byl výkonným ředitelem firmy. V roce 1900 chtěl zmodernizovat loděnici, která bude vyrábět největší lodě světa. V letech 1899-1907 byl primátorem Belfastu a dostal titul barona.
Pirrie řekl Ismayovi, že chce postavit největší lodě, které by konkurovali lodím společnosti Cunard: Mauretanii a Lusitanii. On pomohl tomu, že White Star Line se dostalo do IMM. Vymyslel a docela i postavil Olympic a Titanic. Nebyl na palubě Titaniku při panenské plavbě. Proč? Protože těsně před plavbou onemocněl. Ale v době, kdy Titanic vyplouval ze Southamptonu, byl spatřen s mladou ženou v Pařížském kasinu. Někteří historici říkají, že zkáza lodi byla naplánována. Tohle ale jsou jen spekulace.
Pirrieho tragédie Titaniku zasáhla, ale ne takovou mírou. Stále byl tím nejmocnějším pánem v loděnici, v roce 1921 byl povýšen na vikomta. Ale při posledních létech Pirrieho života měla loděnice finanční problémy. William James Pirrie zemřel v roce 1924 na moři při plavbě z Jižní Afriky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

FB TITANIC-WSL

E-MAIL: TITANIC-WSL@EMAIL.CZ