Last video "Titanic-WSL"

White Star Line

5. května 2012 v 23:09 | Patrik Martiník(inspirace Titanicworld.cz) |  Zrod Titaniku
White Star Line se založila díky Thomasi Henrymu Ismayovi v toce 1867, když odkoupil rejdařství Wilson and Chambers. Ta měla stejné logo(červená vlajka a hvězda). Ismay po založení podepsal smlouvu s Harland and Wolff, u které si White Star Line kupovala lodě, a Harland and Wolff slíbílo, že bude pracovat jen pro WSL. Ismay začal z objednávkou 4 lodí, a v roce 1871 se White Star Line stala hlavní linkou mezi Liverpoolem a New Yorkem, tedy mezi Evropou a Amerikou.
V roce 1899 zemřel Thomas Henry Ismay, ale White Star Line se držela. Vedení vzal po tátovi nejstarší syn Joseph Bruce Ismay. V roce 1904 se mladý Ismay stal také prezidentem IMM. V roce 1907 přišel s nápadem, že udělá tři gigantické lodě: Olympic, Titanic a Gigantic(Brittanic).
V roce 1912 po katastrofě královského poštovního parníku Titanic se White Star Line překvapivě držela, ale bohužel v roce 1927 vystoupilo s IMM a v roce 1934 se spojila s největším konkurentem- Cunard Line. Ale to zachránilo White Star Line. V roce 1947 ale White Star Line prodala akcie Cunardům a k 1.Lednu 1950 společnost zanikla.
Některé její lodě stále jsou. Společnost postavila lodě, v té době nevídané: Olympic, Titanic, Majestic, Oceanic, Baltic atd.. Žije loď Nomadic, která v roce 1912 připlula k Titaniku do Cherbourgu, dnes je na řece Seině jako plovoucí restaurace.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

FB TITANIC-WSL

E-MAIL: TITANIC-WSL@EMAIL.CZ