Last video "Titanic-WSL"

Stavba Titaniku-Zkušební testy parníku

26. května 2012 v 17:52 | Patrik Martiník(inspirace Titanicworld.cz) |  Stavba Titaniku
Dne 1. dubna 1912, Pondělí. Na obloze svítilo sluníčko, ale byla zima. Byl silný vítr a to byl určitý problém. Velká loď se nedá řídit v úzkých mělčinách. Takže se testovalo 2.dubna.
2.dubna bylo pěkně. Na palubě bylo 41 důstojníků, inženýrů, kuchařů, stewardů a 78 topičů. U zkoušek nebyl Bruce Ismay, omluvil se za rodinné důvody, takže zástupce White Star Line byl Harold Sanderson. Plavby se nezúčastnil také William J. Pirrie. Za loděnici Harland and Wolff byl na palubě Thomas Andrews, synovec Pirrieho, konstruktér menších lodí Widling a devět odborníků.
V šest hodin ráno se Titanic dal do pohybu a pádil si to směrem ke kanálu Victoria.
Lidé opět zíraly na velkou loď, ta se pohybovala za pomocí remorkérů Hornby, Heralculaneum, Herand a Huskisson.
Titanic plul tiše, částečně proto, že byl stále obnášen remorkéry. Dvě míle od města Carrckfergus se remorkéry odpojily a Titanic plul sám, s vlastní silou.
Na zdvihacím laně byly vyvěšeny praporky, modrý a bílý, ty značí, že loď absolovuje zkušební plavbu. Kapitán Smith dal pokyn a Boxhall se postaral s telegrafy o to, aby strojovna věděla, že má rozjíždět motory.
Během dopoledne bylo vše vyzkoušeno, zastavení lodi, rozjetí a opět zastavení. Obraty, kormidlo do závětří, zvyšování rychlosti atd. Bylo vyzkoušeno také spojení a telegraf.
Poté šli zástupci White Star Line a Harland and Wolff do jídelny první třídy, a při obědě si vykládali své názory. Loď byla dobrá a fungovala ještě lépe.
Titanic zanedlouho absoloval hodinovou plavbu, urazil asi 40 mil, a rychlost byla něco kolem 18 uzlů. Poté se loď obrátila a vrátila se do zátoky. K loděnici připlula kolem 18:00. Po připlutí se testovala kotva. Představitel ministerstva obchodu Carrthers napsal: "Dobrý na jeden rok od dne 2.4.1912."
Kolem 20:00 se Titanic opět dal do pohybu a vyplul. Opustil Belfast a mířil do Southamptonu, kdy dorazil o půlnoci z 3. na 4.dubna 1912.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

FB TITANIC-WSL

E-MAIL: TITANIC-WSL@EMAIL.CZ