Last video "Titanic-WSL"

Stavba Titaniku- základní informace

20. května 2012 v 18:46 | Patrik Martiník |  Stavba Titaniku
Kýl Titaniku byl položen 31.Března 1909 v Belfastské loděnici na Queen´s Island v loděnici Harland and Wolff. Stavbě pomáhal i největší jeřáb na světě, Arrol Gantry. Titanic se stavěl "side by side" s Olympicem. 31.Března 1911, tedy ve dne, kdy loď společnosti White Star Line Olympic vyplul na svou panenskou stavbu, Titanic byl spuštěn na vodu. Tento proces sledovaly tisícovky lidí.
2.Dubna 1912 absoloval Titanic zkoušky pod drobnohledem ministerstva obchodu, a společně s remorkéry plul Titanic z Belfastu před Victoriiný Kanál do Irského moře, a během plavby se muselo všechno vyzkoušet.
Na palubě byl konstruktér Titaniku Thomas Andrews. Prý byl nejlepším konstruktérem té doby.
Ve středu 3.Dubna 1912 se Titanic plavil i v noci a okolo půlnoci se vrátili zpět do Southamptonu. Týden stála u nábřeží Southamptonského nádraží a zvědaví lidé se mohli kochat výhledem na velkoloď. I větší parníky byly oproti Titaniku malé.
Titanic musel být uvázán v doku a loď absolovala další kontroly. Záchranné čluny, rakety atd., vše bylo důkladně zkontrolováno. Vedoucím kontroly byl kapitán Clark, který nebyl moc spokojen s každou zprávou.
Thomas Andrews jednal s majitely, strojníky atd. až do pozdních večerních hodin. Chodil po palubách, jídelnách, kuřárnách, salónech, a zřizoval stoly a židle. 9.Dubna 1912, den po vyplutí, napsal své manželce: "Titanic je hotový a věřím, jak zítra vyplujeme, budu dělat staré firmě čest."
V den vyplutí, 10.Dubna 1912, ještě udělal poslední inspekci a s lodí byl spokojem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

FB TITANIC-WSL

E-MAIL: TITANIC-WSL@EMAIL.CZ