Last video "Titanic-WSL"

Stavba Titaniku- Spuštění na hladinu

23. května 2012 v 17:14 | Patrik Martiník |  Stavba Titaniku
31.Května 1911. Den, kdy parník RMS Titanic spatřil moře. Pracovníci loděnice Harland and Wolff postávali se svými rodinami v loděnici. Byly postaveny tribuny pro hosty a novináře.
Před dokem bylo zaplněno, na tribunách a v okolí také. Prý přišlo až 100 000 lidí, aby se podívalo na spuštění Titaniku na vodu.
Před polednem vzlétla raketa, která "říkala", že loď se za chvíli spustí. Na lodi byly i signální vlajky: britská, americká, vlajka White Star Line, a také vlaječky s nápisem "Success"(Úspěch). Na zádi byl červený prapor, který signalizoval, že loď jde na moře.
Ve 12:13 se objevila druhá raketa. Lidé zmlkli a dívali se na velkoloď. William Pirrie, šéf Harland and Wolff, dal pokyn aby spustili loď. Ta se nekřtila, protože kolem toho lítaly pověsti. A propo, žádné lodě White Star Line nebyly pokřťeny.
Titanic se dal do pohybu. Loď sjíždí z doku pomocí tuny mýdla a rybího tuku, a byl na hladině. Loď v té době vykonala 12 uzlů. Poté loď zakotvili a připoutali ocelovými lany.
Představení skončilo. Davy lidí odcházeli a byli spokojení. Titanic byl vykotven a dohromady pět remorkérů ji přesunulo do jiného přístavu.
Při slavnostním obědě dostali prostor také novináři a hosté, a také promluvili představitelé Harland and Wolff a White Star Line. První těžký krok měli za sebou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

FB TITANIC-WSL

E-MAIL: TITANIC-WSL@EMAIL.CZ