Last video "Titanic-WSL"

Stavba Titaniku- Konstrukce

27. května 2012 v 18:16 | Patrik Martiník(inspirace Titanicworld.cz) |  Stavba Titaniku
Titanic(zdokonalený Olympic) byl delší o 8 cm delší než Olympic a měl o více než 100 tun hrubou prostornost. Titanic měřil 269,1 m, šířku měl 28,25 m, výtlak 52 310 tun, ponor 10,54- Titanic byl největší parník na světě.
Před vyplutím si cestující Titaniku mohli projít vnitro lodi, po schodišti sestupovali z člunové paluby do nitra. V čele Velkého Schodiště, které je z ořechového dřeva, byly velké hodiny s bronzovými postavami Cti a Slávy. Nad Velkým Schodištěm se výšila velká skleněná kopule. Někteří cestující si vyzkoušeli výtah.
Titanic představoval slávu, péči a pohodlí. Loď byla možná stavěna pro boháče, první třída měla např. oddíl pro psy.
Ti, kteří si chtěli vzít do Ameriky auto, mohli, jeřáb auta vytáhl na palubu a poté je přesunuly do místnosti. Když se cestující zranili, byli připraveni lékaři. Dokonce se mohlo při nejhorším operovat. Když fotograf fotil, fotky si mohl vyvolat na palubě Titaniku. Pro všechny třídy platilo kadeřnictví.
To jsou drobnosti, všichni si všímali velikosti samotné lodi. Společenské místnosti, chodby, schodiště, kajuty... Cestující si možná řekli, že nejsou na lodi, ale v nějakém luxusním hotelu. Druhý důstojník Lightoller před plavbou řekl, že se musel orientovat na lodi 14 dní. Titanic byla krásná loď. Trup, který byl lemován zlatým pruhem, který označoval společnost White Star Line. Časopis The Shipbilider napsal, že proporce Titaniku jsou skvělé. Titanic byl vrcholem lodního stavitelství.
Avšak po nehodě Titaniku se pravilo, že luxus a majestátnost byla důležitější než pevnost lodi. Ale to nebyla pravda. Loď byla z ušlechtilé oceli, paluby, přepážky atd. byly pevné. Měla nejlepší a nejvýkkonější stroje. Bohužel na Titaniku se nevlezly záchranné čluny pro všechny a to byla katastrofa....
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

FB TITANIC-WSL

E-MAIL: TITANIC-WSL@EMAIL.CZ