Last video "Titanic-WSL"

Joseph Bruce Ismay

18. května 2012 v 19:46 | Patrik Martiník |  Zrod Titaniku
Joseph Bruce Ismay se narodil v roce 1862 a byl nejstarší syn rejdaře Thomase Henry Ismaye. Již od začátku života Bruceho bylo jasné, že se potatí. O pár let později šel Bruce na střední školu v Elstree a poté do Harow. Byl dobrý ve sportě. Po ukončení školní docházky byl ve Francii, ale pak odcestoval. Ve svých 24 letech byl angažován do společnosti White Star Line. V roce 1888 si vzal za manželku Julií Schieffeelinovou.
Bruce Ismay se stal v roce 1899 výkoným prezidentem White Star Line, ale bohužel v té době společnost doprovázely problémy. V roce 1902 musel společnost předat firmě IMM, a celá Británie považovala Ismaye za zbabělce. Nakonec se stal ředitelem IMM a tím pádem se White Star Line zlepšovala.
V roce 1907 se začal Ismayův život hroutit, ale společně s lordem Pirriem vymysleli, že udělají dvě velkolodě: Titanic a Olympic. To také postavili, ale v roce 1912 se stal Ismay obětním beránkem. Hlavně média mu vyčítala, že na rozdíl od kapitána a konstruktéra nezůstal "se svojí lodí" na palubě a šel do záchranného člunu. Také se spekulovalo o tom, že Ismay nařídil během plavby neustále zrychlovat.
Ihned na palubě zachraňující Carpathie se Ismay zhroutil. Novináři a obecně lidi ho nenechali na pokoji. Z toho se Ismay nikdy nezpamatoval. Takže tím pádem se dobrovolně Ismay stáhl z funkce ředitele IMM, ale chtěl být stále prezidentem White Star Line. Bohužel to mu nevyšlo.
Joseph Bruce Ismay zemřel 17. října 1937, takže jen měsíc poté, co byla sešrotována sesterská loď Olympic...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

FB TITANIC-WSL

E-MAIL: TITANIC-WSL@EMAIL.CZ