Last video "Titanic-WSL"

Britannic

8. května 2012 v 19:27 | Patrik Martiník |  Lodě White Star Line
HMHS Britannic je třetí parník "Olympic class", je sesterskou lodí Olympiku a Titaniku. Jako jeho obě sestry, i Britannic byl postaven v loděnici Harland and Wolff v Belfastu. Původně měla loď mít stejný smysl, jako sestry- přeplavit cestující do Ameriky. Bohužel ale přišla 1. Světová válka a loď sloužila k přepravě britského námořnictva či jako plovoucí nemocnice.
Původně se měla loď jmenovat Gigantic(což bylo i v letáku White Star Line), ale po potopení Titaniku v roce 1912 se loď nakonec pojmenovala Britannic.
Britannic byl spuštěn 26.Února 1914, ale bohužel přišla první světová válka. White Star Line stáhla Olympic ze služby a práce na Britannicu byly pomalejší.
Britannicu byla zvýšena tonáž lodi, a to hlavně kvůli tomu, že se válka dostala do Středozemního moře a také kvůli tomu, že Osmanská říše vstoupila do války. V Květnu absoloval Britannic zkoušky a loď měla pomalu vyplouvat. Také se stalo, Britannic byl přemalován na vojenské barvy a byl přejmenován na HMHS(His Majesty ´s hospitan ship).
Britannic odplouval ze Southamptonu se zraněnými vojáky do řeckého Lemnosu 12.Listopadu 1916. Kolem půlnoci proplouval Gibraltar a připlul k Neapoli 17.Listopadu 1916, tam mu doplnili zásoby.
Bohužel 21.Listopadnu 1916 Britannic najel na minu, a za téměř 55 minut se potopil. Naštěstí byl Britannic potopen blízko břehů a v dohledu jiných lodí, takže díky tomu a teplotě moře zemřelo "jen" 30 lidí.
V roce 1975 našel vrak Britannicu J. Coustean v hloubce 120 metrů.

Technické informace

Délka lodi: 269 m
Šířka: 28,6 m
Výška od kýlu po nejvyšší bod: 56 m
Váha: 54 300 t
Ponor: 10,57
Posádka: 1164 osob
Lůžek: 3309
Max. rychlost: 21 uzlů
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

FB TITANIC-WSL

E-MAIL: TITANIC-WSL@EMAIL.CZ