Last video "Titanic-WSL"

Pátek 12. Dubna 1912- 3.Den plavby

12. dubna 2012 v 13:00 | Patrik Martiník(inspirace Titanicworld.cz) |  Důležité momenty Titaniku
Titanic psal svůj příběh i 3. dnem plavby v Pátek. Ráno bylo krásné počasí, na člunovou palubu doléhalo sluníčko a bylo příjemně. Cestující si přivstali, aby viděli nádherné počasí, které pro ráno nebylo typické. Není se co divit, skoro všichni se plavili poprvé na lodi a s každým dnem si příbírali nádherné vzpomínky.
Spousta cestujících se jen tak procházelo po palubách a čekali na snídani, někteří využili tělocvičnu, bazén či člunovou palubu na sportování. Stewardi připravovali jídelny, do kterých cestující brzy vstoupí. Co si mohli sportovci dopřát hlavně v tělocvičně? Box, veslování, vzpírání, dokonce i elektronický kůň byl k dispozici. Hrálo se také s míčem v sálu pro takového hry a někteří začli nový den čvachtáním v bazénu.
Po snídani někteří pokračovali ve svých aktivitách, které dělali před snídaní. Kdo si nevěděl rady, mohl se zeptat okolo jdoucích stewardů, kteří všem laskavě odpověděli.
V hojném počtu se shromáždili lidé v kuřárnách. I kavárny se narvaly k prasknutí. Mnozí hráli karty, samozřejmě o peníze. Milovníci hudby se odebrali k lodnímu orchestru, který měl koncert. K tomu všemu příspívalo sluníčko. Cestující si opět pochvalovali loď, konkrétně hluk motorů, které nebyli vůbec slyšet.
Největší luxus(a také že si za to museli cestující zaplatit) si užívali cestující I. třídy. Titanic byl nejlepší a nejluxusnější "plovoucí hotel". Noviny psaly že Titanic byl postaven pro může velkého světa, kteří si tohle mohli dovolit, zaplatit částkou, která byl uživila rodinu na celý rok. Luxus si pochalovali i cestujcí druhé a i třetí třídy.
Druhá třída měla také určitý luxus. V prostřední třídě byli novináři, inženýři, obchodníci, lékaři atd.. Titanic byl jako jejich domov. Ano, neměli takový luxus jako cestující první třídy, ale co by za to dali obyčejní smrtelníci. Všichni si plavbu na Titaniku užívali.
Třetí třída byla levná, ale pro některé také dobrá. Ve třetí třídě cestovali turisté nebo například uprchlíci, kteří chtěli zažít nový život. Měli postaráno o stravu, pohodlí, měli čisté oblečení, cestující si mohli jen užívat. V noci se slavilo, pilo- to vše ve společenské místnosti. Sice tam bylo hodně národností, takže někteří si nerozuměli, ale při karetních hrách nebo tancování to nevadilo. Ve třetí třídě měla každá práce alespoň jednoho člověka.
Pro cestující plavba Titanikem představoval odpočinek a relax, ale členové posádky lítali od přídě k zádi. Jen aby se měli všichni cestující dobře. Palubní důstojníci zůstavali u přídě. Skoro všichni členové chodili do kuřáren, jídelen, místností jen proto, aby se postarali o pohodu a luxus.
Titanic po celou dobu dostával zprávy o ledovcích. Na jihu Atlantiku prý bylo hodně ledovců. Každičká zpráva, která přišla do telegrafu, byla předána kapitánovi a poté kormidelníkovi. V pátek v 21:00 se Titanic setkal s Touraine, což byla malá francouzská loď. Kapitán se dozvídal minutu co minutu nové informace z různých lodí o ledovcích. V první třídě se vyprázdňovali místnosti až kolem 23 hodiny...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

FB TITANIC-WSL

E-MAIL: TITANIC-WSL@EMAIL.CZ