Last video "Titanic-WSL"

Hra: Dive to the Titanic

25. dubna 2012 v 22:58 | Richard Lizák |  Ostatní věci okolo Titaniku

Recenze hry Dive to the Titanic

Dnes bych Vám chtěl představit a ohodnotit další hru, která se týká Titaniku. Jedná se o simulátor, který věrně simuluje potopení k vraku Titaniku v ponorce.Pojďme si tuto hru více představit, říct pár základních fakt, a ukázat i pár obrázků ze hry.

Vaším úkolem v né moc dlouhé kampani bude prozkoumat přední polovinu Titaniku. Ve své ponorce s názvem Nephron budete plnit celkem 5 misí. Zmíněná 1 mise bude vždy trvat 1 den. Pokud jste viděli film Titanic, ponorka Nephron Vás nějak neohromí a ve hře je ponorka prakticky kopie originálu. Další pomůcka, která Vám bude velmi pomáhat je samozřejmě robot se kterým budete prohledávat kajuty a jednotlivé paluby. Součástí je taky obchod a aukce. Aukce probíhá vždy po každém dnu. Na aukci se draží předměty které v Titanicu najdete ale i fotky které z vraku pořídíte. V obchodě si pak za peníze z aukce můžete dokoupit pro své plechové vodní miláčky nové světla, motory, nebo například lepší baterie. Ponorka a robot jsou do detailu velmi propracovaní na dobu vydání hry. Vašími hlavními starostmi bude čas, protože máte jen určitou dávku kyslíku a energie v bateriích půjde bezkompromisů dolů.

Teď k samotnému vraku Titanicu. Ve hře je zpracována přední část vraku od člunové paluby až po palubu E. Zbylé dvě paluby F a G jsou navždy hluboce skryty v písku. Setkáte se se slavným schodištěm, kajutou kapitána Smithe a s dalšími zajimavými oblastmi ve vraku. Uvnitř je vrak opravdu věrohodný, jen navigace vaším navigátorem je trochu zkreslená. Pokud budete hrát Dive to the Titanic na nejvyšší detaily rozhodně si hru pořádně užijete. Pokud projedete všech 5 misí odemkne se vám tzv. Explorer mode, nebo-li volný průzkum lodi

Moje hodnocení: Hra zaujme opravdu jen toho kdo se nějak zajmá o Titanic, nebo ho tato katastrofa alespoň minimálně zajimá. Pro ostatní bude zřejmě hodinové projíždění né příliš rychlým robotem po vraku nudné. Velice mi ve hře chybí i druhá polovina vraku, protože po chvilce v přední části jsi řeknete: "A dál?" Robot může kromě stěn a dveří projíždět skoro vším. Nějaké korály ho nezastaví a na reálu Vám to zase trochu ubere. Již zmíněný "navigátor" je ke hře podle mě spíše jen ke zmátnutí. Bude vám tam co 30 vteřin říkat kam máte jet. Bohužel nerozezná překážky, a tak vám řekne ať jedete nahoru i když máte nad sebou neprostupný strop. Hydraulickou rukou, kterou zvedáte všelijaké předměty můžete projít doslova vším. Hra je dle mého velmi krátká a za jeden den jí projedete i 2x.

+ detailní polovina Titanicu
+ detailní nástroje a stroje
+ realistické zvuky
+ realistické chování ponorky i robota
+ explorer mode

- není druhá polovina vraku
- prostupnost některých věcí
- krátká kampaň
- špatný navigátor

Moje hodnocení v % : 84%

Pokud by jste měli jakékoliv dotazy ohledně hry pište do komentářů.
Příště si ukážeme Titanic ve hře Ship Simulátor 2008 ale teď ješt pár screenu z Dive to the Titanic
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 WSLCL WSLCL | 7. května 2012 v 15:24 | Reagovat

Prosím vás, jak mam udělat tu misi, ve které jsem přichycen za drát k můstkové kabince? píše to, že mam uvolnit ponorku robotem, jenže robot vůbec nejde vypusit pls poraďte mi....

2 titanic-wsl(Patrik) titanic-wsl(Patrik) | Web | 31. května 2012 v 19:45 | Reagovat

Musíte vzít hydraulickou ručku(kterou sbíráte předměty) a pomocí ručky drát uvolnit a zahodit. Pak s ponorkou prudce pryč. Každopádně, je to úplně poslední mise, takže to moc neřeší, i když, určitě si chce každý projet vrak Titaniku volně v tzv. "Explorer mode", který je dostupný právě po ukončení misí.
Omlouváme se za to, že jste musel(a) čekat, nevšimli jsme si vašeho komentáře.

3 Jeff Jeff | 7. července 2012 v 22:47 | Reagovat

Jen doplním, že i na palubu F a G se dá dostat s robotem. Obě paluby jsou ovšem pusté. Dále se dá také prozkoumávat okolí vraku a do 1km lze nalézt různá pole trosek, komín a kotel, které lze prozkoumat robotem skrz. Autoři bohužel neuvažují o rozšíření hry o záď a detaily spodních palub.
Zde je podrobná mapa ke hře:
http://www.tauchfahrtzurtitanic.de/map_final.jpg

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

FB TITANIC-WSL

E-MAIL: TITANIC-WSL@EMAIL.CZ