Last video "Titanic-WSL"

Čtvrtek 11.Dubna 1912- 2.Den plavby

11. dubna 2012 v 11:30 | Patrik Martiník(inspirace Titanicworld.cz) |  Důležité momenty Titaniku
Titanic pokračoval ve své panenské plavbě, loď doplula k Irsku. Loď pomalu zpomalovala, protože Titanic nabral lodivoda z Irska.Šrouby se zastavily, kvůli měření hloubky a poté se uvolnila kotva. Cestující byli znepokojeni, ale posádka lidem vše vysvětlovala, o co jde. Šrouby jsou opravdu těžké a obrovské, Titanic téhl jednu loďku sebou zhruba 800 metrů.
Po zakotvení pluly k Titaniku 2 lodě, které měly na palubě 1400 pytlů pošty a hlavně dalších 130 cestujících. Všude byli muži s foťáky a kamerami, dokonce kapitán Smith dovolil některým novinářům vstoupit na palubu. Všichni věděli, že tato plavba je slavná.
V Irsku nastoupili na loď hlavně emigranti, kteří chtěli utéct před Evropou do Ameriky. Pro některé měl začít nový život..
V 12:30 v Queenstownu zahoukala siréna, loď zatroubila a opět byly motory na plný výkon. Na Titaniku už bylo všech 2 207 cestujících.
Námořníci z hlídek se ptali druhého důstojníka Lightollera, zda už jsou k dispozici dalekohledy, důstojník ale řekl, že snad budou později. Oba námořnici- Alfred Evans a George Hogg nebyli šťastni za odpovědi, ale na Lightollera jakožto nadřízeného nereagovali.
Dopoledne byl Titanic ještě v dosahu Irska, poté však loď okusila Atlantský oceán.
Edward Smith řekl kormidelníkovi nový kurs, který mají dodržet po celou délku noci. Titanic dostával zprávy z jakékoli části Atlantiku a všechny upozornění bylo na ledovce. Po Atlantiku se plavilo hodně lodí, jde vidět, že cesta mezi Evropou a USA byla opravdu populární. Takže se mohlo klidně stát, že ostatní lodě by měly problémy, nehody atd..
Na některých místch byli opravdu velké ledovce, i když v místech, kde Titanic plul, by takovédle problémy neměly nastat. Na člunových palubách bylo prázdno, bylo moc chladno a cestující byli v teplíčku. Mnoho cestujících si pochvalovalo ticho, stabilitu lodi, posádku- prostě vše, na co si vzpomněli. I posádka se divila. I když jeden člověk měl po druhém dnu špatný pocit. Jmenoval se John Coffey a byl to topič Titaniku. Po zastávce v Queenstownu doprovolně odešel z lodi. Dobrý pocit neměl i vrchní důstojník Tighe, který se už s kapitánem Smithem plavil na Olympicu. Jeden z nejlepších důstojníků White Star Line nakonec zůstal. Při zastávce v Queenstownu napsal Tighe sestře, že nemá tuto loď rád a má z ní špatný pocit...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

FB TITANIC-WSL

E-MAIL: TITANIC-WSL@EMAIL.CZ